Gwiazdy

5 faktów z życia Richarda Gere'a, które Was zaskoczą. Sprawdźcie ciekawostki o jednym z najlepszych aktorów w Hollywood

Gwiazdy

Richard Gere od lat cieszy się opinią fantastycznego aktora i bożyszcza kobiet na całym świecie. Na swoim koncie ma niezliczoną liczbę ról, które uchodzą za klasykę światowego kina. Jak dobrze znacie gwiazdora? Oto ciekawostki z życia przystojnego aktora.

Richard Gere to amerykański aktor i producent filmowy. Jego kariera zaczęła się w latach 70., m.in. rolą w dramacie "W poszukiwaniu idealnego kochanka" z Diane Keaton w roli głównej. Sławę przyniosły mu role w takich filmach, jak "Amerykański żigolak" czy "Pretty Woman". Status ikony kina utwierdziły jego występy w "Lęku pierwotnym" i"Chicago".

1. Jak naprawdę nazywa się Richard Gere?

Richard Gere urodził się 31 sierpnia 1949 roku jako Richard Tiffany Gere. Tiffany to panieńskie nazwisko matki aktora i to jej zawdzięcza swoje oryginalne drugie imię.

2. Richard Gere – człowiek orkiestra

Richard Gere jest nie tylko wszechstronnie utalentowanym aktorem, ale i muzykiem. W dzieciństwie grywał ze swoim rodzeństwem, a po rzuceniu studiów na Uniwersytecie Stanowym Massachusetts założył zespół rockowy o nazwie "Strangers".

Fani mieli szansę usłyszeć próbkę umiejętności aktora w "Pretty Woman". Nie dość, że Gere nie potrzebował dublera w scenie grania na pianinie, to jeszcze sam skomponował tę muzykę.

3. Jaką religię wyznaje Richard Gere?

Mimo że Gere dorastał w rodzinie metodystów, jako 20-latek zainteresował się buddyzmem. W latach 70. aktor zdecydował się zmienić wyznanie. Podróżował do Nepalu, gdzie studiował nauki Buddy z tybetańskimi mnichami. Z kolei podczas pobytu w Indiach dostąpił zaszczytu poznania Dalajlamy.

4. Rola w "Szklanej pułapce"

Gere należał swego czasu do grona najbardziej rozchwytywanych aktorów. Wielokrotnie musiał rezygnować z udziału w produkcjach, które kolidowały z jego napiętym grafikiem.

Jedną z nich była rola w "Szklanej pułapce". Po tym, jak Richard Gere odrzucił propozycję zagrania Johna McClane’a, kultowa rola powędrowała do Bruce’a Willisa.

5. Kto pomógł mu w karierze?

Richard Gere na przestrzeni lat zagrał w wielu świetnych filmach. Jednak nim stał się rozpoznawanym aktorem, często występował w filmach, które odrzucił… John Trevolta. Można, więc powiedzieć, że Gere zawdzięcza swój sukces gwiazdorowi "Gorączki sobotniej nocy".

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Zobacz też:

5 zadziwiających faktów o Rebel Wilson, których mogliście nie znać

Ed Sheeran: „Mam osobowość nałogowca”. Piosenkarz dziękuje żonie za ratunek

Ciężki czas dla Katy Perry. Dlaczego wokalistka przekłada premierę płyty „Smile”?

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości