ciekawostki

  ciekawostki

  Google Doodle regularnie aranżuje swoje logo, aby uczcić ważne światowe i lokalne wydarzenia. 8 stycznia 2022 roku urodziny obchodziłby Stephen Hawking. Z tej okazji w wyszukiwarce pojawiła się nie tylko grafika z nim związana, ale również wideo. 

  Nie ma chyba drugiej tak ważnej dla współżycia seksualnego Amerykanów pary, jak William Masters and Virginia Johnson team. Duet ten przeprowadził pierwsze i największe empiryczne badania seksualności, a efekty swoich badań opublikował w książkach, które mimo naukowego języka, szybko stały się bestsellerami. To właśnie William Masters i Virginia Johnson zaproponowali nowatorską terapię dla par.

  Dorota Łyczak przyciąga do swojej klatki piersiowej sztućce, monety, telefony komórkowe, a nawet żelazka. Kobieta z dnia na dzień stała się popularna. Udziela wywiadów i regularnie organizuje pokazy swoich umiejętności. O tym, w jaki sposób dowiedziała się o swoim niezwykłym darze oraz, jak wygląda jej codzienność po jego odkryciu, opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Jezioro Titicaca leży na terenie dwóch państw: Boliwii i Peru. Jest trzecim pod względem wielkości jeziorem na terenie Ameryki Południowej. Na jego wyspach i wybrzeżach znajduje się wiele zabytków kultury andyjskiej, w tym tajemnicze miasto Tiahuanaco, które w okresie prekolumbijskim było bogate i wpływowe, a potem, z niewiadomych przyczyn, upadło. Konkwistadorzy odnaleźli tylko ruiny, które można oglądać do dziś.

  Przepływa przez całą Rosję i jest zarazem najdłuższą i największą rzeką w Europie. Już w czasach średniowiecza była istotnym szlakiem handlowym i komunikacyjnym łączącym północ z południem. To nią transportowano pochodzące z Bliskiego Wschodu towary luksusowe, tj. futra, złoto, miód czy broń. Sprawdź, jaka jest najdłuższa rzeka w Europie i jakie atrakcje turystyczne oferuje.

  Wiosna, jak jej nie lubić, kiedy za oknem, w ogrodach i na naszych balkonach z dnia na dzień pojawia się coraz więcej kolorów. Sezon kwiatowy warto jednak mądrze wykorzystać, gdyż niektóre gatunki są z nami naprawę krótko. O tym przypomniała nam Dorota Szelągowska, która w mediach społecznościowych pokazała uroczy bukiet i dodała: "Trochę bym chciała być jak peonia". Dlaczego?

  Syberia to kraina geograficzna, która rozciąga się na powierzchni aż 12,7 mln km². Znajduje się na terenie Rosji, w azjatyckiej części kraju. Ogromna odległość od Polski sprawia, że teren ten jest w naszej świadomości niezwykle egzotyczny i tajemniczy. Poznaj najciekawsze informacje na temat Syberii!

  Monumentalne grobowce Mada'in Salih to jedna z najbardziej tajemniczych i ekscytujących zagadek historycznych. Z jakiego okresu pochodzą te budowle? Kto był ich twórcą? Dla kogo powstały? Odpowiedzi na te pytania wciąż są niejasne. Odkryj sekrety, jakie skrywa przeklęte miasteczko Mada'in Salih!

  Chociaż pomysł na jego wybudowanie zrodził się w latach 80. XX wieku, to na realizację przyszedł czas całkiem niedawno. Najdłuższy most na świecie – o długości aż 55 kilometrów – powstał w 2018 roku w Chinach.

  Penélope Cruz to hiszpańska aktorka, która zdobyła międzynarodową sławę. Zagrała w takich kultowych produkcjach, jak "Otwórz oczy", "Vanilla sky", "Blow", "Vicky Cristina Barcelona", "Adwokat" czy "Volver". To muza samego Almodóvara. W uznaniu dla twórczości aktorki, zdradzamy pięć sekretów na jej temat. Czego o niej nie wiecie?

  Jak z księgowego stał się królem internetowych ciekawostek, skąd bierze pomysły na kolejne filmy i czy zawsze sprawdza wszystkie publikowane przez siebie informacje? Robert Stockinger rozmawiał z Matthew Santoro, którego internetowy kanał śledzi niemal 6 milionów osób!