Gwiazdy

Zniknęła u szczytu sławy, choć jej piosenki nuciła cała Polska. Czym teraz zajmuje się Renata Dąbkowska? "Wciąż mam plany"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Renata Dąbkowska - była wokalistka zespołu "Sixteen" zadebiutowała na scenie w 1997 roku z kultową piosenką "Spadające myśli". Po wielki sukcesie albumu "Lawa" utwory grupy nuciła cała Polska. Niestety zespół został rozwiązany, a kariera wokalistki stanęła pod znakiem zapytania. Czym obecnie zajmuje się gwiazda muzyki lat 90-tych XX w. i jakie ma plany na przyszłość?

Renata Dąbkowska zniknęła u szczytu sławy – co się stało?

Renata Dąbkowska to wokalistka jednego z najbardziej popularnych zespołów w Polsce – "Sixteen". Artystka swoim ciepłym i oryginalnym głosem bardzo szybko urzekła fanów. Prywatnie Renata związała się z Grzegorzem Klocem, jednym z członków grupy. Para wkrótce doczekała się córki Zuzi. Choć rok 1998 rozpoczął się dla artystki pasmem sukcesów, niespełna 12 miesięcy później pojawił się pierwszy kryzys. Tuż po Eurowizji Renta rozstała się z mężem, miesiąc później zmarł lider "Sixteen" ​Jarosław Pruszkowski, a wkrótce po tym grupa ​przestała istnieć.

- Zbieg okoliczności spowodował, że zespół się rozpadł. Odszedł lider (...) i lawinowo wszystko poszło w dół, zostały odwołane wszystkie koncerty. Ja się wycofałam, nagrałam kolejną płytę solową. Od moich fanów nigdy nie chciałam się odwrócić – powiedziała.

Artystka przyznała, że wycofała się z mediów, gdyż chciała uniknąć plotek i spekulacji. Nie zależało jej na poruszaniu spraw prywatnych, lecz promowaniu muzyki.

- Jeżeli chodzi o media, to chyba faktycznie stało się tak, że w pewnym momencie poczułam, że jestem zapraszana głównie do tego, żeby poplotkować o byłych, o nieprzyjemnych sytuacjach, stwierdziłam, że to mnie nie bawi - wyjaśniła.

Co dziś robi Renata Dąbkowska?

Renata Dąbkowska przyznała, że choć wycofała się z show-biznesu muzyki nigdy nie porzuciła. Artystka jest w stałym kontakcie ze swoimi fanami i gra dla nich sporadyczne koncerty.

- W moim dorobku jest bardzo dużo pięknych, znanych i lubianych piosenek. To jest mój kapitał, nie muszę wybierać, co zaśpiewam, jadę na koncert i wykonuję wszystkie piosenki – powiedziała.

Renata przyznała również, że "gwiazdą się nie jest - gwiazdą się bywa", w związku z tym zawsze trzeba mieć jakiś plan awaryjny na życie. Artystka postanowiła, że gdy córka skończy 15. rok życia, zacznie realizować swoje plany.

W momencie, w którym byliśmy na szczycie i ciągle było się tylko w hotelu i podróży, chciałam, żeby było coś jeszcze, co by mnie uzupełniło. Zawsze pociągała mnie psychologia, filozofia. Koniec końców trafiłam na drogę pedagogiki i fantastycznie się czuję

- dodała.

Obecnie Renata pracuje w ośrodku z dziećmi w spektrum autyzmu. Tam prowadzi zajęcia z rytmiki oraz muzykoterapii. Jak łączy rolę wokalistki i pani pedagog?

- Z 7-letniego doświadczenia mogę powiedzieć, że w sumie to jest to samo, tylko odbiorca jest trochę bardziej wymagający, młodszy i ma większą energię. To, co robię, nie odciąga mnie od muzyki. Na co dzień prowadzę muzykoterapię i jestem panią przedszkolanką, to sprawia, że ciągle śpiewam, gram i mogę dzielić się energią, której mam dużo. Wciąż mam jeszcze marzenia, plany, pomysły na płytę - podsumowała.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Dawid Podsiadło odwiedzi cię w domu, jeśli wygrasz jego aukcję. Szalony pomysł muzyka na rzecz WOŚP

Kasia Cerekwicka o nowej płycie i pasji, na którą znalazła czas po 30-tce. "To było moje marzenie jeszcze przed muzyką"

Paweł Tur - artysta, któremu muzyka gra w sercu od najmłodszych lat

Autor: Nastazja Bloch

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości