Gwiazdy

Iga Świątek, Martyna Wojciechowska i Wersow wśród 50 najlepszych kobiecych marek osobistych. "Nie czekałam, aż ktokolwiek będzie miał pomysł na mnie"

Gwiazdy

Magazyn "Forbes Women" opublikował ranking 50 najlepszych kobiecych marek osobistych. Tegoroczną liderką w świecie mediów tradycyjnych została 20-letnia tenisistka Iga Świątek. Z kolei na liście z obszaru social media triumfuje Weronika Sowa, znana jako Wersow. Kto jeszcze został wyróżniony?

50 najlepszych kobiecych marek osobistych "Forbes Women" - kto znalazł się na liście?

Tegoroczny ranking 50 najlepszych kobiecych marek osobistych 2021 opracowany przez magazyn "Forbes Women" właśnie ujrzał światło dzienne. W zestawieniu znalazły się kobiety, które osiągnęły sukces w swoich dziedzinach oraz te, które prężnie działają w mediach społecznościowych. Bo jak powszechnie wiadomo - kobiety biznesu działają na różnych polach.

W zestawieniu znalazły się m.in. sportsmenki, pisarki, aktorki i wokalistki. To nazwiska, które zna cała Polska, a wśród nich: Krystyna Janda, Małgorzata Rozenek-Majdan, Magda Gessler, Anna Lewandowska czy Weronika Sowa.

Iga Świątek i Wersow liderkami rankingu "Forbes Women"

Pierwsze miejsce w rankingu najlepszych marek osobistych kobiet w mediach tradycyjnych zajęła Iga Świątek, która za sprawą French Open 2021 ostatnio nie schodziła z pierwszych stron gazet. O 20-latce od dłuższego czasu jest naprawdę głośno. Nazywana jest "nadzieją polskiego tenisa". Z badań magazynu "Forbes" i firmy Press-Service Monitoring Mediów wynika, że na temat Igi w mediach tradycyjnych ukazała się rekordowa liczba - ponad 60 tys. – wzmianek. "W sumie przełożyło się to na największą wartość medialną: ponad 380 milionów złotych" – czytamy na łamach forbes.pl. Pierwsze dziesięć miejsc rankingu znajduje się poniżej:

 1. 1Iga Świątek
 2. 2Krystyna Janda
 3. 3Magda Gessler
 4. 4Małgorzata Rozenek-Majdan
 5. 5Anna Lewandowska
 6. 6Edyta Górniak
 7. 7Julia Wieniawa
 8. 8Olga Tokarczuk
 9. 9Kayah
 10. 10Sanah

Z kolei w obszarze social media pierwsze miejsce zajęła 25-letnia influencerka, Weronika Sowa, która znana jest w przestrzeni internetowej jako Wersow. Za nią uplasowały się m.in. Martyna Wojciechowska oraz Anna Lewandowska.

 1. 1Weronika Sowa - Wersow
 2. 2Martyna Wojciechowska
 3. 3Anna Lewandowska
 4. 4Krystyna Janda
 5. 5Magda Gessler
 6. 6Olga Tokarczuk
 7. 7Edyta Górniak
 8. 8Iga Świątek
 9. 9Dominika Kulczyk
 10. 10Julia Wieniawa

Martyna Wojciechowska na okładce "Forbes Women"

Doskonale znana widzom TVN dziennikarka i podróżniczka, Martyna Wojciechowska, znalazła się na okładce nowego numeru "Forbes Women". Jej profil na Instagramie obserwują 2 mln internautów i to właśnie z nimi podzieliła się swoim sukcesem:

- Miło być postrzeganym jako silna marka osobista. Dziękuję magazynowi FORBES WOMEN za wyróżnienie w RANKINGU 50 NAJLEPSZYCH KOBIECYCH MAREK OSOBISTYCH - napisała i zamieściła fragment wywiadu dla magazynu.

Myślę, że mam dobrą intuicję i właściwie na tym opieram się od blisko 25 lat mojego istnienia w przestrzeni publicznej. Od zawsze miałam głęboką świadomość, co chcę robić. Nie czekałam, aż ktokolwiek będzie miał pomysł na mnie, sama miałam pomysł na siebie. Z perspektywy czasu myślę, że chyba to jest najważniejsze w mojej życiowej drodze. Nikogo nie udaję, jestem do bólu uczciwa względem samej siebie, a moi odbiorcy najwyraźniej doceniają szczerość. Jeśli tym samym zyskuję zainteresowanie ludzi i mogę ich inspirować, to dobrze. Ale nigdy nie było to dla mnie celem samym w sobie

- czytamy.

Wszystkim wyróżnionym paniom serdecznie gratulujemy!

Zobacz także:

"Siła jest kobietą". Od 11 lat odczarowuje hospicjum: "To nie umieralnia!"

Kim jest polska Frida Kahlo? "W liceum miałam monobrew, więc słyszałam, że jestem do niej podobna"

Filip Chajzer w przełomowym wywiadzie o traumatycznych chwilach ze swojego życia: "Chcieli mnie w ten okrutny sposób ukarać"

Zobacz wideo: Dziś kolejny odcinek „Kobiety na krańcu świata”. Skąd Martyna Wojciechowska czerpie tyle pozytywnej energii?

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: forbes.pl

Pozostałe wiadomości