Gwiazdy

Paris Jackson o próbach samobójczych: "Próbowałam się zabić wiele razy"

Gwiazdy

Według Światowej Organizacji Zdrowia, na całym świecie na depresję choruje ponad 260 milionów ludzi. Córka Micheala Jacksona wyznała, że także zmaga się z tą chorobą. W filmie opublikowanym na Facebooku opowiada o walce z nią i licznych próbach samobójczych.

Paris Jackson o depresji

Wszystko zaczęło się po śmierci ojca. Michael Jackson zmarł w czerwcu, 2009 roku. Wtedy Paris zamieszkała z babcią. Przestała wówczas kontrolować co i jak je.

Jedzenie stało się uzależnieniem

- wyznaje.

Przybrała na wadze. Zaczęła mieć problem z samoakceptacją. Do tego dochodził fakt, że czuła się inna od swojej rodziny. Różniła się wyglądem i, mimo, że oni nigdy nie dawali jej tego odczuć, to nosiła to głęboko w sobie. W najnowszym wideo opublikowanym na Facebookowym profilu Paris i jej chłopaka przyznała, że cierpi na depresję. Jak mówi, jest wiele rzeczy, które chciałaby w sobie zmienić.

Nie jestem nawet bliska pokochania siebie

- mówi.

Paris Jackson miała próby samobójcze

Ma dopiero 22 lata, a w życiu przeszła już bardzo wiele. Śmierć znanego ojca i życie na świeczniku nie ułatwiały już i tak trudnego okresu dorastania. Paris Jackson wyznała, że miała próby samobójcze.

Próbowałam się zabić wiele razy

- powiedziała.

Okaleczała się brzytwą. Wiedziała, jak głębokie rany sobie zadaje. Pomoc uzyskała od Child Protective Services, organizacji rządowej w USA, która zajmuje się ochroną dzieci. Paris wyznaje, że przyjmowała tak zwane antydepresanty, jednak nie jest fanką leków. Jak dodaje, jej depresja przychodzi falami. Teraz dziewczyna chce zaangażować się w ruch, który będzie poszerzał kanon piękna.

Chcę wpłynąć na samoakceptację, odwagę i czucie się komfortowo w swojej skórze

- tłumaczy.

Paris jest piosenkarką, modelką i aktorką. Swoim głosem może dotrzeć do wielu i pokazać, że piękno jest kwestią indywidualną.

Nie ma znaczenia jaki nosisz rozmiar, jakiego koloru jesteś, skąd pochodzisz

- mówi.

Zobacz też:

Robin Williams - smutek kryjący się za uśmiechem. Wspominamy legendarne role aktora o stu twarzach

Martyna Wojciechowska zdradziła, ile waży. "Kobiety próbują dorównać do wzorca, którego tak naprawdę nie ma"

Depresja u sportowców. Medalistka Igrzysk Olimpijskich Oktawia Nowacka: "Przez długi czas czułam pustkę"

Pozostałe wiadomości