Gwiazdy

Danuta Stenka zachwyciła na gali Orłów 2021. Wyglądała zjawiskowo

Gwiazdy

Piotr Bławicki/East News

Czasem wystarczy postawić na minimalizm, by zachwycić. Taką metodę zastosowała Danuta Stenka, jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorek z ogromnym dorobkiem artystycznym. Na gali Orłów 2021 pojawiła się w białym garniturze i wyglądała jak milion dolarów.

Na gali Orłów 2021 zjawiły się wybitne osobistości ze świata kultury i sztuki. To pierwsza większa impreza po szczycie zachorowań na Covid-19, więc gwiazdy ochoczo i licznie stawiły się na wydarzeniu. Fani także spragnieni relacji ze ścianek, z niecierpliwością oczekiwali spektakularnych kreacji i tego, kto i w czyim towarzystwie się pojawi.

Orły 2021 - Danuta Stenka w białym garniturze

Każda z aktorek wybrała piękną i przemyślaną stylizację, ale nie da się ukryć, że to posągowa Danuta Stenka w białym, letnim garniturze i włosach uczesanych na mokro, skradła serca nie tylko internautów.

Spodnie z wyższym stanem, jedwabny top i niedbale zarzucona na ramiona biała marynarka – to po prostu zestaw idealny dla kobiety. Lekka opalenizna idealnie odcinała się od bieli materiału. Aktorka postawiła też na delikatny makijaż i zrezygnowała z mocnego koloru na ustach. Nadal wierna jest naturalnemu kolorowi włosów i nie farbuje pasm, na których pojawiła się siwizna. Za to zaczesała włosy do tyłu, co dodało jej światowego looku. Na czerwonym dywanie zapozowała z Agatą Kuleszą i Mają Ostaszewską.

Danuta Stenka - dokonania aktorskie

Danuta Maria Stenka-Grzelak, bo tak właściwie nazywa się aktorka, ma 59 lat i zadebiutowała w 1984 r. na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie. Przez blisko 37 lat występuje nie tylko w teatrach w całej Polsce. Gości także na ekranach kin i występuje w kultowych filmach oraz serialach. Już w 1999 r. za rolę Anny Kowalskiej w "Cudzym szczęściu" Mirosława Borka była nominowana do Orła w kategorii "Najlepsza główna rola kobieca".

Serca Polaków skradła jednak rolą Judyty, głównej bohaterki filmu Ryszarda Zatorskiego "Nigdy w życiu!". W listopadzie 2009 r. Stenka wystąpiła gościnnie w parze ze Stefano Terrazzino w jednym z odcinków 10. edycji programu TVN "Taniec z gwiazdami". W latach 2012–2014 występowała jako Elżbieta Bosak, pulmonolog i dyrektor szpitala w serialu TVN "Lekarze", jak też w internetowej kontynuacji serialu – "Lekarze po godzinach". W 2020 zagrała Zofię Krasucką, matkę Gabi w filmie Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter", a także zaczęła występować w roli Elżbiety Zawady w serialu Playera "Nieobecni".

Prywatnie jest żoną i mamą dwóch córek.

Zobacz także:

79 proc. Polaków nie akceptuje swojego wyglądu. "Media społecznościowe robią bałagan w głowie"

Serial "Nieobecni" otwiera oczy na rzeczywistość. Danuta Stenka: "Rokrocznie znika z mapy Polski całe miasto"

Jak się ubrać w upalne dni? Kilka porad, czego unikać, by przetrwać lato

Obejrzyj również: Danuta Stenka o swoim stylu: Uwielbiam prostotę, ale irytuje mnie przymierzanie ciuchów

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Pozostałe wiadomości