Gwiazdy

Olivier Janiak o wyjątkowych momentach na planie programu "Co za tydzień". To tam poznał swoją żonę

Gwiazdy

Olivier Janiak ma powody do świętowania. Niedawno minęło 20 lat, odkąd padł pierwszy klaps na planie programu "Co za tydzień". Dziennikarz opowiedział nam nie tylko o swoich początkach, ale także o tym, jak praca w TVN zmieniła jego życie. - Na planie programu poznałem, swoją żonę, bo robiłem z nią wywiad - usłyszeliśmy.

20-lecie programu "Co za tydzień"

Program Oliviera Janiaka powstał w 2001 r. i jest jednym z najdłużej goszczących na antenie TVN. To także jeden z pierwszych programów w polskiej telewizji, który ze swoimi kamerami zaczął zaglądać również za kulisy wielkich wydarzeń: ważnych premier, przygotowań do pokazów mody, czy planów filmowych najciekawszych reżyserów.

- Pamiętam pierwszy odcinek. Jego bohaterką była Maryla Rodowicz i byłem turbo przerażony. Kiedy pierwszy raz pojawiasz się przed kamerą i masz okazję prowadzić swój własny program, myślisz, że złapałeś pana Boga za nogi. A tak naprawdę potem zaczyna się wszystko to, co nazywa się zbieraniem doświadczenia. Na początku to był trud i znój. Lekkości nabrałem po kilku latach - powiedział Olivier Janiak w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Olivier Janiak rozmawiał ze sławami Hollywood

Ekipa programu wyjeżdża również za granicę, aby relacjonować dla polskich widzów wydarzenia ze światowego show-biznesu. Olivier Janiak przeprowadzał wywiady z takimi gwiazdami jak: Johnny Depp, Keanu Reeves, Shakira, Kylie Minogue czy Mike Tyson, Brad Pitt, czy Leonardo DiCaprio.

- Z programem "Co za tydzień" miałem szansę zwiedzić cały świat. Być na najważniejszych wydarzeniach teatralnych, filmowych, modowych, operowych. Pamiętam rozmowy z bogami kina, bo Leonardo DiCaprio, Brad Pitt i wiele innych... To momenty, których się nie zapomina. To doświadczenia, których sam sobie zazdroszczę - usłyszeliśmy.

Jak Olivier Janiak - jak poznał swoją żonę?

Olivier Janiak w 2003 r. ożenił się z modelką Karoliną Malinowską. Para ma trzech synów. Pierwszy urodził się Fryderyk (2009 r.), następnie Christian (2011 r.) i Julian (2013 r.). Niewiele osób wie, że dziennikarz poznał swoją ukochaną w pracy.

Na planie programu poznałem, swoją żonę, bo robiłem z nią wywiad. Była topową modelką, gwiazdą, która przyjechała na pokaz Arkadiusa. Od 17 lat jesteśmy małżeństwem, mamy trójkę dzieci

- zdradził nam Olivier Janiak.

Olivier Janiak o pomocy potrzebującym

Kalendarz Dżentelmeni zadebiutował 16 lat temu. Wtedy po raz pierwszy Olivier Janiak i Patryk Wolski zaproponowali współpracę gwiazdom i poprosili o wystąpienie na czarno-białych fotografiach. Przez lata udało zebrać się mnóstwo pieniędzy dla tych, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

- To program, który pozwolił zdobyć mi mnóstwo relacji ze światem aktorskim, muzycznym. Wiele z tych osób jest dzisiaj moimi znajomymi - razem robimy fajne rzeczy. Kalendarz Dżentelmeni jest tego dowodem. Przez te lata udało się nam zebrać prawie 9 mln zł - podsumował Olivier Janiak.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości