Gwiazdy

Ola Petrus padła ofiarą hejterów. Uczestniczka "Mam Talent!" pożegnała się z fanami: "Nie wyrabiam"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Ola Petrus

Kilka lat temu Ola Petrus podbiła serca widzów i jurorów "Mam Talent!". Mimo sukcesów na koncie stand-uperka wyznała ostatnio, że nie radzi sobie z wyśmiewaniem jej wzrostu. Na jakiś czas pożegnała się z social mediami.

Ola Petrus padła ofiarą hejterów

Ola Petrus jest bardzo dobrze znana fanom polskiej sceny stand-upowej. Pierwsze kroki na scenie stawiała już w 2010 roku, ale dopiero sześć lat później, po rozstaniu z ówczesnym partnerem, zadebiutowała w rodzinnym Szczecinie z pełnym, autorskim programem. Przełomem w karierze Petrus był udział w 11. edycji programu "Mam Talent!". Stand-uperka dotarła aż do półfinału i tym samym dołączyła do grona najpopularniejszych komików w Polsce.

34-latka choruje na achondroplazję. Mierzy 122 cm i choć wydawało się, że przyzwyczaiła się do niskiego wzrostu i nieprzyjemnych docinek, to w rzeczywistości jest jednak inaczej. Co prawda Ola Petrus ma wielu fanów, ale w sieci nie brakuje też hejterów, którzy wyśmiewają się z każdego, kto jest trochę "inny".

Ola Petrus pożegnała się z fanami

W ostatnim wpisie na Facebooku Ola Petrus wyjawiła, że ma dość wyśmiewania się z jej wyglądu. Chamscy internauci wyzywali ją od "karłów" i "ciekawostek w cyrku". Tego było już dla niej za wiele.

- Wydawało mi się, że mam siłę walczyć o coś. Prosić, błagać, przekonywać, argumentować. W końcu nawet się wkurzyć. I nawoływać publicznie. Żeby nie dehumanizować. Żeby nie promować konotacji z cyrkiem. Żeby nie wyzywać słowem pejoratywnym. Myślałam, że czasy kiedy płaczę w domu, bo ktoś za mną krzyczy "karzeł, karzeł" mam już za sobą, ale niestety tak nie jest - czytamy.

W dalszej części postu Petrus zapowiedziała, że na jakiś czas znika z mediów społecznościowych.

- Muszę się po prostu wyłączyć, bo najzwyczajniej w świecie... nie wyrabiam. Straciłam ten cały j*bany dystans. Dziękujcie za ten ogrom ciepła od Was. Przepraszam, że mimo tego się poddaję. Trzymajcie się tam - dodała.

Stand-up kobiecym okiem. Jak wygląda?

Zobacz też:

Autor: Mateusz Łysiak

Pozostałe wiadomości