Gwiazdy

Ojciec Beyonce chorował na raka piersi. "Mężczyźni nie powinni bać się badać"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Beyonce i jej rodzina są na świeczniku od lat. Tata piosenkarki, Mathew Knowles, postanowił wykorzystać swoją rozpoznawalność, aby przybliżyć światu temat męskiego raka piersi.

Ojciec Beyonce o swoich doświadczeniach z rakiem

Mathew Knowles o swojej diagnozie dowiedział się rok temu, kiedy jego żona na pościeli zauważyła ślady krwi. Po wizycie u specjalisty okazało się, że mężczyzna cierpi na raka piersi. Choroba ta występuje niezwykle rzadko, mniej niż jeden procent pacjentów to mężczyźni.

Należy pamiętać o profilaktyce

Po roku od diagnozy, Knowles napisał esej na łamach "USA Today", gdzie przypomniał o swoich zmaganiach, a także zwrócił się do innych mężczyzn, apelując o prewencję. Jak podkreślił, mężczyźni powinni się badać i chodzić na mammografię, bo to właśnie profilaktyka stanowi najskuteczniejsze lekarstwo.

Jak zauważa sam Knowles, miał niezwykle dużo szczęścia, ponieważ jego choroba została wykryta wystarczająco wcześnie. Szybka reakcja lekarzy i mastektomia zadziałały, dzięki czemu mężczyzna nie potrzebował chemioterapii.

Polecam Państwu przeczytać ten esej, ponieważ on bardzo budzi i uświadamia i myślę, że mało ciągle mówimy o tym, że mężczyźni też na tę chorobę chorują

- mówiła Sandra Hajduk na antenie Dzień Dobry TVN.

Zobacz też:

Terapie wspomagające leczenie raka. "Coraz więcej osób przechodzi przez chorobę i wraca do normalnego życia"

Rak prostaty to najczęstszy rak wśród nowotworów. Jak mu zapobiegać? "Należy się wyzbyć wstydu przed badaniem"

Niezwykły gest prawdziwych mężczyzn. Jak wspierają pacjentki dotknięte rakiem piersi?

Zobacz wideo: Terapie wspomagające leczenie raka. "Coraz więcej osób przechodzi przez chorobę i wraca do normalnego życia"

Autor: Karolina Rybińska

Źródło: Dzień Dobry TVN/USA Today

Pozostałe wiadomości