Gwiazdy

Szczere wyznanie Małgorzaty Rozenek-Majdan. Dwa razy poroniła

Gwiazdy

Aktualizacja:

Temat in vitro jest bardzo bliski Małgorzacie Rozenek-Majdan. Celebrytka nie ukrywa, że dzięki sztucznemu zapłodnieniu urodziła dwóch synów - Tadeusza i Stanisława. Niedawno w szczerej rozmowie z portalem tvn.pl wyznała, że dwie próby zapłodnienia in vitro zakończyły się u niej niepowodzeniem.

Małgorzata Rozenek-Majdan nie boi się rozmawiać o in vitro i od kilku miesięcy prowadzi batalię o refundowanie tej metody w Polsce. Wydała nawet książkę na temat sztucznego zapłodnienia - "In vitro. Rozmowy intymne". Celebrytka nie ukrywa także, że dzięki tej metodzie na świat przyszli jej dwaj synowie ze związku z Jackiem Rozenkiem - Tadeusz i Stanisław.

>>> Zobacz także:

Małgorzata Rozenek-Majdan o poronieniach

Niedawno w rozmowie z portalem tvn.pl Małgorzata Rozenek-Majdan przyznała, że kilkukrotnie poddawała się procedurze in vitro i zna zarówno radość sukcesu i smutek porażki:

Do 12 tygodnia (po zapłodnieniu in vitro - przyp. red.), (...) staramy się nie cieszyć, bo wiemy, że wszystko się może jeszcze wydarzyć. Ja muszę przyznać, że u mnie się to wydarzyło i to dwukrotnie. I to jest straszne, bo z jednej strony masz ogromną radość i tak się bardzo cieszysz, chcesz się z tym podzielić ze wszystkimi, z rodzicami (...), ale wiesz, nie ma sensu. Nawet twój mąż i ty się z tego nie cieszycie, (...) bo nie możecie, bo nie wiecie, jak to się skończy.

- powiedziała.

W tej samej rozmowie żona Radosława Majdana odniosła się również do kwestii finansowania in vitro w Polsce:

Niestety, nadal jest to bardzo, bardzo droga procedura. Narasta we mnie bunt, bo my, osoby, które muszą skorzystać z tej procedury, też odkładamy pieniądze na Narodowy Fundusz Zdrowia. Ja nie mogę liczyć na moje państwo. Co więcej, czuję się szykanowana, ja i tysiące innych ludzi czujemy się krytykowani za chorobę, którą mamy, bo to jest choroba.

Małgorzata Rozenek-Majdan nakręci film dokumentalny o in vitro

Jak Małgorzata Rozenek-Majdan zdaje sobie sprawę, że z problemem z naturalnym zajściem w ciążę boryka się wiele par, dlatego postanowiła nakręcić dokument na temat niepłodności. W rozmowie z "Party", celebrytka powiedziała:

Chcę odczarować mity na temat in vitro i przekonać do tej metody tych, którzy w nią nie wierzą. Opowiedzieć o emocjach, które temu towarzyszą. Bohaterami dokumentu będą pary na różnym etapie procedury: te, która dopiero usłyszały diagnozę i zaczynają starania o dziecko, te w trakcie leczenia i te, którym udało się zostać rodzicami. Będą też i tacy, którzy, jak mój mąż i ja, znają smak porażki.

Pozostałe wiadomości