Gwiazdy

Małgorzata Kożuchowska o serialu „Motyw”:"Życzyłabym sobie więcej takich aktorskich wyzwań"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Na planie panowała duża improwizacja - przyznaje Małgorzata Kożuchowska, która zagrała jedną z głównych ról w nowym serialu "Motyw". O postaci, w którą się wciela, gwiazda opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN. Czym „Motyw” różni się od innych kryminalnych produkcji?

"Motyw" - nowy serial TVN

Serial "Motyw" będzie jedną z nowości w wiosennej ramówce stacji TVN. Pierwszy odcinek na antenie pojawi się 3 marca o godzinie 21.30. Będzie go można zobaczyć także na platformie Player.

Czym „Motyw” wyróżnia się na tle innych seriali kryminalnych?

Tym, że wyreżyserował go Paweł Maślona. I to jest powód, który odróżnia go od reszty, bo Paweł poświęcił mu bardzo dużo czasu i podszedł do niego jako projektu autorskiego. Jest tutaj wiele wprowadzonych przez niego zmian, czuje się to i w dialogach, w tej gęstości, sposobie opowiadania. Na pewno jest to produkcja na bardzo wysokim poziomie, zaskakująca i nie taka zero jedynkowa, jeśli chodzi o kryminał. Nie jest najistotniejsze w tym serialu kto zabił, ale cała intryga i to co się dzieje pomiędzy tymi bohaterami, też ich życie prywatne. To jest takie gęste i zasysające. Trzeba mieć do tego serialu na początku cierpliwość i dać się mu wciągnąć

- zachęca Małgorzata Kożuchowska.

Wciągające dialogi są zasługą scenarzystów (Tomasza Titkowa, Joanny Titkow i Ewy Popiołek). Jednak - jak zdradziła aktorka - również pewnej improwizacji, która panowała na planie.

I takich precyzyjnie stawianych zadań przez Pawła, jego poczucia humoru, inteligencji na pewno i naszego poczucia bezpieczeństwa z tym związanego. Dzięki temu te improwizacje powychodziły, też w dużej mierze proponowane przez niego. Ja sama byłam bardzo ciekawa do momentu, kiedy nie zobaczyłam wyniku ostatecznego, bo nie wiedziałam, co z tego wyjdzie

- przyznaje gość Dzień Dobry TVN.

Małgorzata Kożuchowska dodaje, że wszystkie postaci w serialu były niejednoznaczne i życzyłaby sobie więcej takich aktorskich wyzwań jak „Motyw”.

"Motyw" - fabuła serialu

Akcja 10-odcinkowego serialu rozgrywa się w Gdańsku. W jednej z tamtejszych restauracji padają strzały, a sprawa zostaje przydzielona śledczemu z własnymi, dużymi problemami. Kto kłamie, a kto miał motyw? Wszystko wydaje się jasne, ale wcale takie nie jest...

Akcja rozgrywa się w teraźniejszości i w przeszłości, dlatego najważniejsze role wymagały podwójnej obsady. Dorosłą Luizę zagra Małgorzata Kożuchowska, jej młodsze wcielenie - Grażyna Sobocińska.

W obsadzie serialu oprócz Kożuchowskiej pojawi się plejada znanych nazwisk: Agnieszka Grochowska, Michał Czernecki, Andrzej Konopka Magdalena Walach, Olga Bołądź oraz Adama Ferency.

"Motyw" - kiedy premiera

Pierwszy odcinek serialu pojawi się w TVN we wtorek 3 marca o godzinie 21.30 . Będzie go można oglądać także na platformie Player.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości