Gwiazdy

Koncert "Wolne serca". Kwiat Jabłoni i goście specjalni zagrają w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
"Wolne serca". Kwiat Jabłoni i goście zagrają na 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

"Wolne serca" to tytuł płyty, którą zespół Kwiat Jabłoni wraz z gośćmi specjalnymi nagrał dla Muzeum Powstania Warszawskiego. Premiera krążka zaplanowana została na 22 lipca, tego samego dnia artyści zagrają także specjalny koncert. Kogo zobaczymy na scenie w przymuzealnym Parku Wolności?

Kwiat Jabłoni - płyta "Wolne serca"

Kwiat Jabłoni, czyli rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewicz stworzyli projekt muzyczny upamiętniający 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Efektem jest płyta "Wolne serca", na której usłyszymy nie tylko utalentowany duet, ale także gości specjalnych. Do współpracy zespół zaprosił: IGO, Jucho, Kasię Lins, Kubę Kawaleca, MIUOSH, Natalię Grosiak, Natalię Kukulską oraz Sanah.

- Dzwoniliśmy do osób, których twórczość uwielbiamy, podziwiamy i przeżywaliśmy okresy jej intensywnego słuchania. Były obawy o spójność stylistyczną płyty, ale wszystko skleiła charakterystyczna muzyka, zagrana na stałym zestawie instrumentów. Po nagraniach w studiu każdorazowo byliśmy zachwyceni, jak głosy i interpretacje są spójne z utworami, które goście śpiewają. Jesteśmy dumni z tego albumu - podkreślił podczas konferencji prasowej Jacek Sienkiewicz

Na płycie "Wolne serca" znajdziemy 10 coverów. Singlem promującym płytę jest piosenka "Nie, nie, nie". Dlaczego tekst utworu jest ważny dla artystów? - Ponieważ mówi, że nienawiść to uczucie prowadzące do zniewolenia. Znaczenie słów Muńka Staszczyka może umykać nam, gdy damy się wciągnąć tanecznemu nastrojowi utworu, ale są one głęboko emocjonalne, mocne i do bólu szczere, za co tak bardzo od lat cenimy ten ponadczasowy utwór T.Love'u. W obliczu trwającej inwazji Rosji na Ukrainę wybrzmiewa z podwójną siłą - tłumaczyli Kasia i Jacek.

Koncert w Parku Wolności - gdzie i kiedy oglądać

Premiera albumu "Wolne serca" odbędzie się 22 lipca o godzinie 20:00 podczas koncertu w Parku Wolności przy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Tego dnia na żywo usłyszymy nowe aranżacje kompozycji, które ukształtowały kilka pokoleń Polek i Polaków. Zespół Kwiat Jabłoni dokonał autorskiego wyboru utworów, które w ważny dla nich sposób opowiadają o wolności. W każdej dekadzie utwory te miały inną wymowę, definiowały odmienny moment naszej historii, jednak łączyło je przesłanie – umiłowanie wolności.

Transmisja koncertu odbędzie się na antenie TVN24 oraz w TVN24GO.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Materiał prasowy

Pozostałe wiadomości