Styl życia

Gdzie Polacy zamierzają spędzić wakacje? Oto najpopularniejsze kierunki

Styl życia

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
RMF FM
para na wakacjach

Choć wakacje zbliżają się wielkimi krokami, to nie dla wszystkich będzie to czas wyjazdów. Z najnowszych badań wynika, że niemal połowa Polaków nie ma w planach żadnej podróży i tegoroczne wakacje zamierza spędzić w domu. Gdzie wybierają się, ci którzy zaplanowali wakacyjny wyjazd?

Gdzie Polacy spędzą wakacje?

Z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie radia RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej" wynika, że aż 42 proc. pytanych zamierza tegoroczne wakacje spędzić w domu. Takiej odpowiedzi udzieliło 55 proc. kobiet i 35 proc. mężczyzn. Respondenci, którzy planują wyjazd, zamierzają wybrać się nad polskie morze. Ten kierunek wskazało 15,7 proc. Wakacje nad polskimi jeziorami zamierza spędzić 10,9 proc. pytanych. Ponad 5 proc. pytanych pojedzie w góry, a blisko 12 proc. ankietowanych wybiera się w "inne miejsce w Polsce".

Jak spędzić wakacje?

Uwaga TVN. Wojciech Ż. organizował wakacje na Zanzibarze
Uwaga TVN. Wojciech Ż. organizował wakacje na Zanzibarze
wideo 2/5

Zagraniczne wakacje planuje jedynie 11,1 proc. ankietowanych. 2 proc. pytanych spędzi urlop poza Europą, a niemal 3 proc. respondentów nie wybrało jeszcze kierunku zagranicznego wypoczynku.

Dlaczego Polacy rezygnują z wakacyjnych wyjazdów?

Powodem, dla którego Polacy rezygnują z wyjazdów i spędzą urlop w domu, są przede wszystkim pieniądze. Co piąty Polak nie pojedzie na wakacje ze względu na inflację. Wysokie ceny są przeszkodą dla 21,9 proc. pytanych. Do tego 7,5 proc. respondentów zamierza skrócić urlop z powodu wysokich kosztów.

Dla ponad połowy (57,7 proc.) respondentów inflacja oraz wysokie ceny nie są problemem i z ich powodu nie zamierzają zmieniać swoich wakacyjnych planów.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: RMF FM

Źródło zdjęcia głównego: anyaberkut/Getty Images

Pozostałe wiadomości