Ile trzeba zapłacić za kawę w turystycznym kurorcie? Polka obala mit paragonów grozy

kobieta, która płaci w kawiarni
Ile kosztuje kawa na wakacjach?
Źródło: LeoPatrizi/Getty Images
Od pewnego czasu media rozpisują się o wysokich cenach w kurortach, gdzie za najprostszy posiłek trzeba zapłacić naprawdę spore pieniądze. Tymczasem - jak się okazuje - nie wszędzie jest tak drogo. Przekonała się o tym pani Ewelina, która postanowiła podzielić swoimi wakacyjnymi spostrzeżeniami z internautami.

Kawa na wakacjach. Ile trzeba za nią zapłacić?

Wraz ze startem sezonu urlopowego w mediach i w sieci zaczęły się pojawiać zdjęcia tzw. "paragonów grozy". Tego rodzaju publikacje miały zwrócić uwagę na to, że ceny poszły bardzo mocno w górę i aby zjeść smaczny posiłek np. podczas wypoczynku nad morzem, trzeba wydać naprawdę sporo. Na szczęście nie wszędzie ceny są tak wyśrubowane. Przekonała się o tym pani Ewelina. Kobieta postanowiła pokazać w sieci, ile kosztowała kawa kupiona w jednym z ośrodków wypoczynkowych w południowej części kraju.

Drożyzna

DD_20210906)Iwuc_REP
Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Gdzie ulokować pieniądze podczas rekordowej inflacji?
Najwyższa inflacja od 20 lat
Przed nami podwyżki cen prądu
Przed nami podwyżki cen prądu
Stopy w górę. Jak zmieni się twoja rata?
Stopy w górę. Jak zmieni się twoja rata?

- Jest nad jeziorem z zapleczem noclegowym, sportowym i gastronomicznym - napisała pani Ewelina w liście przesłanym do redakcji serwisu Gazeta.pl. - Działa tam również w miarę elegancka i czysta restauracja, nie żaden bar czy smażalnia - dodała.

To właśnie tam pani Ewelina wybrała się na kawę. Jak opisuje za kawę z ekspresu z mlekiem zapłaciła jedynie 6,50 złotych. - W dużej filiżance, bardzo dobra - napisała.

Dlaczego ceny wzrosły?

Wzrost cen odczuwany jest niemal na każdym kroku. Za to, że płacimy więcej odpowiada wiele czynników. Jednym z nich jest wysoka inflacja, to właśnie ona - między innymi - wpływa na ceny gazu, czy energii. Nie bez znaczenia jest również tocząca się wojna na Ukrainie.

Musimy też pamiętać, że dla branży turystycznej okres wakacji to bardzo szczególny czas. W tym czasie musi ona zgromadzić tyle środków, aby mogła przetrwać kolejne miesiące, kiedy zwiedzających po prostu nie ma. Tym samym wyjeżdżając na urlop - czy to w kraju, czy poza jego granice - trzeba się liczyć z tym, że ceny będą znacznie wyższe. Choć można się natknąć na nieuczciwych przedsiębiorców, którzy żerują na turystach, to z całą pewnością nie są oni odzwierciedleniem całej branży turystycznej.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości