W tym roku za przygotowanie świąt Bożego Narodzenia zapłacimy dużo więcej.
W październiku za większość produktów musieliśmy zapłacić o 5,4 proc. więcej niż w analogicznym okresie w minionym roku.
Ile kosztują znicze i wkłady?
Już nie znajdziemy masła za 5 zł za kostkę.
Znamy pierwsze ceny.
"Trzy czynniki negatywnie wpływające na koszty".
Sprawdź, jakie koszty trzeba ponieść, by móc uczyć się w większym mieście.
Skąd ten wzrost?
Do świąt może stać się produktem ekskluzywnym.
Zakupy bywają uciążliwe, zwłaszcza jeśli ograniczony budżet zmusza Cię do poszukiwania atrakcyjnych promocji cenowych. Nużące bywa też sporządzanie listy zakupów, a udanie się do sklepu bez niej pochłania dużo czasu. Niesie też ryzyko, że będziesz wybierać produkty zbyt spontanicznie i impulsywnie. Zakupy wcześniej nieprzemyślane i dokonywane pod wpływem emocji sprawią, że wydasz sporo pieniędzy, a niejeden kupiony przedmiot okaże się zbędny. Męczące bywają także podróże pomiędzy sklepami, tak aby znaleźć ten, w którego ofercie znajdą się produkty Twoich ulubionych marek, a co więcej – będą dostępne w atrakcyjnych cenach. Większość wymienionych problemów rozwiązuje aplikacja z gazetkami.
Pewna blogerka parentingowa opublikowała post, w którym zwróciła uwagę na różnice w cenniku usług fryzjerskich damskich i męskich.
Za podstawowe artykuły spożywcze w poprzednim miesiącu musieliśmy zapłacić więcej. Z danych ASM Sales Force Agency wynika, że nasze zakupy wzrosły średnio o niecałe 5 złotych. Raport wskazał też, która z popularnych sieci jest najdroższa.
W Polsce może być znacznie więcej milionerów niż się wydaje. Co ciekawe, sami zainteresowani mogą nie zdawać sobie sprawy, że zaliczają się do tego grona. Jak to możliwe?
Podczas zakupów zostawimy w sklepach coraz więcej pieniędzy. Szacuje się, że w lipcu - w porównaniu z minionym rokiem - ceny wzrosły o niemal 4 proc. Za co płacimy najwięcej?
Ceny dostępnych tam lodów, gofrów czy słonych przekąsek nie są małe. Ile kosztują? Sprawdź.
Cena warzywa także nie napawa optymizmem.
Teraz gdy emocje po wizycie gwiazdy opadły, pamiątki po koncercie pojawiły się w sieci i można je kupić. Cena? Szokująca.
Ekonomiści Banku Pekao przygotowali analizy.
Czasy, gdy urlop w Polsce był tańszy niż za granicą, minęły.
Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził właśnie taryfę PGNiG Obrót Detaliczny.
Eksperci tłumaczą: "Te czynniki mogą mieć bezpośredni wpływ".
Nie jest tajemnicą, że w wielu miejscach, w okresie największego napływu turystów, ceny idą w górę. Więcej trzeba zapłacić za nocleg czy niektóre atrakcje. Japońscy restauratorzy poszli o krok dalej i przygotowali dwa typy menu.
Jak zorganizować uroczystość?
Rok temu opłaty wzrosły nawet o 100 proc.
Sobota, 25 maja, obfitowała w ciekawe informacje. Media informowały o pogrzebie wybitnego kompozytora Jana A. P. Kaczmarka. Sporo mówiło się o nowym singlu Małgorzaty Ostrowskiej. Uwagę mediów przyciągnęły również czereśnie już obecne na targowiskach. Które newsy jeszcze warto znać?
Organizacja ślubu i przyjęcia weselnego to bardzo duży wydatek. Na szczęście są rzeczy, np. niektóre ozdoby, które można wykonać samodzielnie. Co możemy zrobić i ile pieniędzy ma szansę pozostać w naszej kieszeni? Sprawdzonymi pomysłami podzieliła się Paulina Gońda, dekoratorka przyjęć.
Co wpłynęło na podwyżkę?
"Będą drogie".
Wtorek, 30 kwietnia, media podawały wiadomość o śmierci dwóch nastolatków. Ciała chłopców zostały wyłowione z rzeki na Mazowszu. Pojawiły się również informacje o śmierci dwóch cenionych aktorów. Uwagę dziennikarzy zwróciły ceny rodzimych truskawek, które już można dostać w sklepach. Które newsy jeszcze warto znać?