Gwiazdy

Katarzyna Zawadzka pokazała rodzinne strony. Wychowawcą klasy aktorki był jej ojciec. "Łatwo nie było"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Katarzyna Zawadzka zabrała nas do swoich rodzinnych stron. Aktorka pokazała szczególnie bliskie jej sercu miejsca. Czego o niej nie wiemy?

Katarzyna Zawadzka – podróż w rodzinne strony

Katarzyna Zawadzka to aktorka filmowa i serialowa. Znana między innymi z trzeciej odsłony filmu "Listy do M.", "Bad Boy", oraz najnowszej produkcji - "Banksterzy". Artystka zaprosiła nas w swoje rodzinne strony.

Jesteśmy w Dygowie. Miejscu, w którym wychowałam się, dojrzewałam, spędziłam chyba najwięcej lat mojego życia dotychczas

- opowiada.

Aktorka mieszkała razem z rodziną w bloku, nieopodal podstawówki. – Mogłam wstać za pięć ósma, jak miałam do szkoły na ósmą, co było wielkim szczęściem – wspomina.

W tamtym czasie zaczęła się jej aktorska kariera. - Pierwsze marzenia o byciu aktorką zaczęły się rodzić w szkole. To za sprawą kabaretu, który powołał do życia mój ojciec. Tata był moim wychowawcą od klasy czwartej do ósmej - opowiada.

Aktorstwo nie było jednak jedyną pasją Kasi. Aktorka trenowała strzelanie z łuku. Niestety podczas jednego z treningów strzeliła do góry, a więc złamała zasady, przez co tata zawiesił ją w prawach członka klubu. – I tak trwa do dziś – śmieje się.

Jak mówi, zawsze była głodna przygód. Uwielbiała, jak dużo się wokół niej działo. Aktywnie angażowała się w różne przedsięwzięcia. Jednym z nich był zespół tańca. - Chciałam przedstawić osobę dla mnie bardzo ważną, bardzo wyjątkową, panią Halinkę Puc, u której przez 14 lat tańczyłam w zespole tańca ludowego "Algi" w Kołobrzegu – mówi aktorka.

Katarzyna Zawadzka – dziewczyna znad morza

Katarzyna Zawadzka urodziła się i dorastała w Dygowie – miasteczku położonym nieopodal Kołobrzegu. - Urodziłam się nad morzem. Jestem w jakiś niewytłumaczalny sposób z tym morzem powiązana. Pierwsze randki, pierwsze miłości, pierwsze uniesienia. Bardzo ważne miejsce, które na pewno mnie ukształtowało – opowiada.

Mimo tego, że mieszka i pracuje z dala od rodzinnego miasta, ono cały czas jest w jej sercu. - Bardzo często wracam. Na pewno to, żeby tu przyjeżdżać i czerpać energię z korzeni i z miejsca mojego urodzenia, bardzo pielęgnuje – dodaje.

Zobacz też:

Poczucie humoru i stand-up na dachu. Oto sprawdzone sposoby na trudne chwile

"Tajemnica zawodowa" - nowy serial w wiosennej ramówce TVN. W głównej roli Magdalena Różczka

Anna Wendzikowska poleca filmy z seniorami w rolach głównych. Jak Hollywood rozprawia się z kultem młodości?

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Anna Korytowska

Reporter: Mateusz Jarosławski

Pozostałe wiadomości