Poczucie humoru i stand-up na dachu. Oto sprawdzone sposoby na trudne chwile

Jak radzić sobie z trudnymi chwilami? Aktorki Anna Guzik i Klaudia Halejcio oraz stand-uper Antek Syrek-Dąbrowski nie mają wątpliwości. Ich zdaniem, najlepszym sposobem jest żartowanie i śmianie się z siebie samych.

Humorem w pandemię

Niedługo będziemy obchodzić dość ponurą rocznicę. Mowa o pierwszym lockdownie. To dobra okazja, żeby porozmawiać o tym, jak radzić sobie w nieprzyjemnych sytuacjach. Czy najlepszym sposobem na przetrwanie trudniejszych chwil jest poczucie humoru i dystans do siebie?

- Bardzo często bywa tak, że najpierw musimy coś naprawdę przeżyć, coś co nas bardzo dużo kosztuje, ale potem ten dystans, który łapiemy i poczucie humoru potrafią jakoś złagodzić trudne sytuacje. Ja to właściwie mam od dzieciństwa. Wychowywałam się w domu śląskim. Ślązacy są znani z poczucia humoru - powiedziała aktorka Anna Guzik.

Poczucie humoru na co dzień

Klaudia Halejcio w wolnym czasie nagrywa śmieszne filmiki na TikToka. Nierzadko nawiązuje w nich do pandemicznej rzeczywistości.

- Inspirację czerpię z otoczenia, z tego co się dzieje. Poczucie humoru i dystans to właśnie recepta na trudne chwile, a także akceptowanie różnych niedoskonałości - tłumaczyła aktorka. Jej zdaniem dystans do siebie i poczucie humoru przychodzą z wiekiem.

Znany stand-uper Antoni Syrek-Dąbrowski potrafi każdy temat obrócić w żart. Zaznaczył jednak, że nie żartuje ze swojej partnerki, bo tak mu po prostu nie wypada. No właśnie - czy są sytuacje, w których nie przystoi tego robić?

- Czasami musimy ocenić, z kim możemy sobie na pewne rzeczy pozwolić i kiedy wymaga sytuacja. Nie zawsze możemy przekraczać granice - stwierdził komik.

Anna Guzik przyznała, że jest fanką roastów, podczas których żarty często balansują na granicy dobrego smaku. Czy aktorka dałaby się obśmiać kolegom i koleżankom z branży? Dowiesz się tego z materiału wideo.

Stand-up na dachu

Swoim poczuciem humoru wyróżnia się również Mateusz Kiedrowski. 24-latek jest pierwszym objazdowym stand-uperem w Polsce dosłownie. Do występów nie potrzebuje klubu. Wystarczy mu samochód i zamontowana na dachu scena. W ten sposób przemierza kraj i rozbawia Polaków.

- To była totalna partyzantka . Stwierdził, że postawi samochód ze sceną i zobaczymy, czy ludzie przyjdą. Przyszli i widać, że przychodzą. To się stało coraz bardziej oficjalne i legalne, a teraz jest już marką samą w sobie - wspomina Małgorzata Różalska, trenerka improwizacji.

Dla chcącego nic trudnego. Kulisy stand-upów Mateusza Kiedrowskiego zobaczysz w wideo poniżej:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Mateusz Łysiak

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Rodzaje i rola błonnika w diecie
Materiał promocyjny

Rodzaje i rola błonnika w diecie