Styl Życia

Kwiaty na poprawę humoru zimą. Ciekawe propozycje Łukasza Skopa

"Rośliny na chandrę"

Styl Życia

Kwiaty na poprawę humoru zimą. Ciekawe propozycje Łukasza Skopa

"Rośliny na chandrę"

Mówi się, że druga połowa stycznia to najbardziej ponury i depresyjny czas w roku. Dni są krótkie, a aura za oknem nie zachęca do spacerów. Na szczęście sposobów na zimową chandrę nie brakuje. Można na przykład zadbać o wnętrze mieszkania, dekorując je nowymi kwiatami lub nadać drugie życie roślinom, które towarzyszą nam od dawna. Zobacz, jakie propozycje przedstawił Łukasz Skop w cyklu "Co z tego wyrośnie?". 

Rośliny na zimową chandrę - anturium i storczyki 

Anturium to kwiat, który kojarzymy chociażby z bukietów. Jego kwiatostan i liście mają charakterystyczny kształt przypominający serce. Łukasz Skop zachęca, aby spojrzeć na roślinę w inny, domowy sposób. 

- Będzie bardzo długo zdobić nasze mieszkanie, a kiedy przekwitnie, to nie straci płatków, bo kwiaty anturium po prostu ich nie mają. Kiedy przekwitają, tracą czerwony kolor i stopniowo stają się zielone - tłumaczy.

Ciekawą propozycją są również popularne storczyki, które możemy zabarwiać sami w domowym zaciszu. Potrzebne do tego będą wacik, barwnik spożywczy, taśma i oczywiście nożyk do zrobienia niewielkiego nacięcia na pędzie. Pierwsze efekty zobaczymy już po 24 godzinach.

Drugie życie kwiatów i doniczek

Jak radzi Łukasz Skop, żeby w naszym domu zrobiło się kolorowo i radośnie, wcale nie musimy kupować nowych kwiatów. Możemy wykorzystać te, które już mamy w mieszkaniu i nadać im osobowość. Pomysłów jest wiele. Jednym z nich mogą być tabliczki ze śmiesznymi hasłami do wbicia w ziemię w donicy.

- Te tabliczki będą nam codziennie przypominały o tym, że kwiaty doniczkowe też z nami mieszkają. Mówią do nas i domagają się na przykład nawożenia lub częstszego podlewania - zachęca ogrodnik.

Kwiaty można również ożywić samoprzylepnymi naklejkami. Świetnie się sprawdzą te symbolizujące oczy. Przyklejamy je rzecz jasna nie na liście, a na doniczki. Taka aranżacja nie tylko nada radości wnętrzom, ale też będzie atrakcją dla najmłodszych domowników.

Kaktusy

Dzień Dobry TVN

Które rośliny nie potrzebują podłoża, aby rosnąć? Dowiesz się tego z materiału wideo. 

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Reporter: Łukasz Kowalski
Co sądzisz o tym artykule?
71
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
2
19.01.2021
Ewa
Z racji tego, że kwiaty bardzo lubię, ale nie mam do nich ręki jakiś czas temu zamówiłam sobie dwa storczyki z megasceny. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że będą aż tak ładnie się prezentować. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona ;)
15.01.2021
Kaktus
Mam mieszane uczucia po tym filmie bardziej w stronę Depresji.