humor

  humor

  Wychowywanie dzieci wymaga nie lada poświęceń i często przypomina przejażdżkę rollercoasterem. Wie o tym doskonale dziennikarz Kamil Baleja, który ma dwójkę dzieci. Swoje doświadczenia zawarł w książce "Tato, no weź. Kupa i inne radości tacierzyństwa". O swojej publikacji opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Jakie tytuły poleca Kaja Klimek?

  Ostatnie tygodnie nie dają nam powodów do szczęścia. Dramatyczna sytuacja w Ukrainie, wciąż rozprzestrzeniający się koronawirus, a do tego wiosenne przesilenie. Jeśli powoli zaczynacie tracić zapał, a wasz humor pozostawia wiele do życzenia, przyjrzycie się swojemu jadłospisowi. Jak się okazuje, niektóre produkty potrafią sprawić, że poczujemy się, choć odrobinę, lepiej.

  Miłośnicy twórczości prof. Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka z pewnością ucieszą się na wieść o tym, że w polskich księgarniach niebawem ukaże się kolejne dzieło autorstwa znanego duetu. Tematem przewodnim rozważań znanej i lubianej pary stał się tym razem humor i związane z nim frazeologizmy. Jak eksperci oceniają polski dowcip?

  Michał Kempa już jesienią zadebiutuje na antenie TVN jako nowy współprowadzący program "Mam Talent!". W rozmowie z Oskarem Netkowskim z serwisu dziendobry.tvn.pl zdradził swoje patenty na ratowanie spalonego żartu. Warto go posłuchać!

  Aleksandra Żebrowska z uśmiechem na twarzy pochwaliła się garderobą sprzed ciąży. Gwiazda pokazała, jak wyglądają prawdziwe realia i przyznała, że mimo wielkich chęci ledwo mieści się w ulubione spodnie. Fani żartowali: "Zbiegły się od nienoszenia pewno!".

  Przed nami nie tylko kolejny tydzień, ale i nowy miesiąc. Wiosna zbliża się wielkimi krokami, jednak na ciepłe i słoneczne dni będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. Jak przetrwać ten czas? Joanna Jabłczyńska zdradziła patent, który każdego poranka daje jej siłę i energię na cały dzień.

  Weekend dobiega końca, a przez nami kolejny tydzień pełen niespodzianek i nowych obowiązków. Jeśli myśl o porannym budziku przyprawia cię o dreszcze, a poniedziałek w pracy zapowiada się istnym koszmarem, mamy coś, co poprawi ci humor. Dobra muzyka z pewnością pomoże zapomnieć o wszelkich troskach i wywoła uśmiech na twarzy.

  Jak radzić sobie z trudnymi chwilami? Aktorki Anna Guzik i Klaudia Halejcio oraz stand-uper Antek Syrek-Dąbrowski nie mają wątpliwości. Ich zdaniem, najlepszym sposobem jest żartowanie i śmianie się z siebie samych.

  Pandemia, z którą walczymy od kilku miesięcy, wywołuje w nas negatywne emocje, strach i poczucie bezsilności. Mimo wszystko wciąż znajdujemy powody do żartowania z globalnego problemu. Śmiejemy się m.in. z tycia na kwarantannie, braku papieru toaletowego czy zdalnej edukacji. Skąd takie zjawisko? O tym rozmawialiśmy z Robertem Górskim, artystą kabaretowym oraz psychoterapeutą Mateuszem Czarneckim.

  W czasie pandemii Internet stał się nieodłącznym elementem codziennej egzystencji. Służy nam nie tylko do komunikacji czy zdobywania wiedzy o świecie, ale również pomaga zabić czas i zrelaksować się. Z pomocą przychodzą choćby wymyślne filmiki. Jakie wideo w sieci śmieszą nas najbardziej?

  Dziś w kuchni Dzień Dobry TVN było smacznie i wesoło. Swoje popisowe dania przygotowali komicy: Wojtek Fiedorczuk, Maciej Adamczyk i Karol Kopiec. Lepiej radzą sobie na scenie, czy w kuchni? Zobaczcie.

  13 października w Polanicy Zdroju rusza czwarta Festiwalu Marii Czubaszek - Cały Kazio. Motywem przewodnim tego festiwalu jest wyśmiewanie głupoty i poszukiwanie radości życia. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarza, artystę i przyjaciela Marii Czubaszek - Artura Andrusa, by powspominać zmarłą w minionym roku pisarkę, felietonistkę i satyryczkę. Jaki Maria Czubaszek miała stosunek do sportu? W jakich okolicznościach Artur Andrus poznał Panią Marię? Jak Czubaszek oceniała swoją twórczość? Co wyjątkowego jest w Festiwalu "Cały Kazio"?

  Ich produkcje szturmem zdobyły serca internautów. Przepisem na sukces są w ich przypadku - nietuzinkowe poczucie humoru i ciekawe, inteligentne skecze. Na naszych kanapach gościliśmy Marka Hucza i Jana Jurkowskiego, czyli twórców "Wielkich teorii Darwina". Premierowe odcinki zobaczycie na player.pl w każdy wtorek.

  Z okazji Światowego Dnia Uśmiechu zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN aktora Rafała Rutkowskiego i dziennikarza Rafała Madajczaka, aby zapytać, co ich zdaniem rozśmiesza Polaków w obecnej sytuacji społeczno-politycznej. Jak goście oceniają "roast"? Zobaczcie, w jaki sposób aktor ubawił do łez naszych prowadzących Dorotę Wellman i Marcina Prokopa ;)

  Dzieci mają wyobraźnię, czego dowodem są "kwiatki" z zeszytów szkolnych. Nie można jej też odmówić nauczycielom, których śmiałe tezy znajdują się w dzienniczkach uwag. Wybraliśmy dla Was najlepsze smaczki, które przeczytał aktor Jarosław Boberek :)

  Okazuje się, że już w średniowieczu lisek chytrusek i Królik Bugs byli bohaterami humoresek i miniatur. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan postanowił sprawdzić, z czego śmiali się ludzie średniowiecza i co z tamtego okresu kopiowali twórcy XX w. Jego przewodnikiem po księgach był redaktor cyfrowej Biblioteki Narodowej Polona Łukasz Kozak.

  35 lat na scenie. Mógł zostać piłkarzem, a został komikiem. Niespełniony trener piłki nożnej i pływania. Marcin Daniec to niekwestionowanie guru dobrego humoru. Po kim odziedziczył talent? Gościem Dzień Dobry TVN był... Daniec z Gwiazdami. Do Dańca i do różańca:). Opowiedział i córeczkach, i kobiecie swojego życia.

  Już niebawem do księgarń trafi "Vietato fumare", czyli drugi, po "Blogu osławionym między niewiastami", tom z wyborem najlepszych tekstów Artura Andrusa. W studiu Dzień Dobry TVN Artur Andrus opowiedział o bocianim podbrzuszu o tym, co go śmieszy oraz o nauce języka angielskiego i o funkcji poczucia humoru.

  Z nami, w studiu Dzień Dobry TVN, ci, którzy mają absolutne poczucie humoru: aktorka Aldona Jankowska i dziennikarz Piotr Kędzierski. Czy poczucia humoru można się nauczyć? Jak bardzo uśmiech pomaga nam w życiu? Dlaczego nie potrafimy się śmiać z siebie, a chętnie śmiejemy się z innych? Co od rana robi Robert Kantereit przed lustrem? :) Do czego Piotr Kędzierski nakłonił w studiu Dzień Dobry TVN Jolę Pieńkowską? :) Sami zobaczcie!

  Gdy zaczynali swój videoblog, założyli, że nakręcą 1000 odcinków, a przy okazji 600 odcinka obiecali, że odpowiedzą przynajmniej na część pytań dotyczących ich życia prywatnego. Czy Włodek Markowicz i Karol Paciorek wrócą na studia? Co zawdzięczają swoim żonom? Czy pokażą swoje żony na videoblogu? Co "Lekko Stronniczy" będą robić po tysięcznym odcinku? Czy Włodek i Karol przyjaźnią się ze sobą? Przepytała ich Jolanta Pieńkowska?

  Wczoraj w polskich księgarniach pojawiła się książka "Prawda" Michaela Palina, jendego z filarów legendarnej grupy Monty Pythona, którego dziś gościmy w studio Dzień Dobry TVN. Dlaczego lubi wracać do Polski? Czy Polacy i Anglicy mają podobne poczucie humoru? Czy wszyscy oczekują od niego, że będzie żartować? Dlaczego jedną z głównych postaci w jego książce jest akurat Polka?

  Nie każdemu udaje się przebić przez miliardy humorystycznych klipów umieszczonych w sieci. Im się udało. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Rafał Masny, Robert Pasut oraz Cezary Jóźwik, czyli „Abstrachuje TV”. Zobacz, co mówią hipsterzy, gimbusy, blogerki, Polacy i gamerzy?

  Chciał zostać kierowcą autobusu, piłkarzem, potem perkusistą. Z zawodu technik automatyk, z pasji kabareciarz. W studiu Dzień Dobry TVN lider Kabaretu Moralnego Niepokoju Robert Górki opowiedział o swojej nowej książce, której podobno nie chciał napisać, o ucieczce od służby wojskowej oraz o londyńskich historiach. Co naprawdę śmieszy i bawi Polaków?

  Cz Polacy mają poczucie humoru? Czy potrafimy się śmiać ze swoich wad? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Magdaleną Gessler i Karolem Strasburgerem. Czy nasi goście obrażają się, gdy inni się z nich naśmiewają? Co Magda Gessler myśli o memach na swój temat? O komentarz poprosiliśmy też socjologa Jacka Wasilewskiego.

  Czy kobiety i mężczyźni mają odmienne poczucie humoru? A może śmieszą nas te same żarty? Czy, kiedy mężczyzna deklaruje, że uwielbia kobiety z poczuciem humoru, to tak naprawdę ma na myśli, że uwielbia kobiety, które kochają jego poczucie humoru? O poczuciu humoru u kobiet i mężczyzn i tym, dlaczego czasem wcale nie śmiejemy się z tych samych rzeczy rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Piotrem Mosakiem, Hanną Śleszyńską, Katarzyną Skrzynecką i z Domanem Nowakowskim.