Nowa piosenka Hrabiny Pączek podbija Internet. Skąd czerpie inspirację? "Cytuję teksty mojej mamy"

Joanna Kołaczkowska jako Hrabina Pączek
Źródło: Dzień Dobry TVN
Podczas gdy większość artystów niesiona grudniową aurą decyduje się na coverowanie świątecznych szlagierów lub nagrywanie lirycznych ballad z bożonarodzeniowym wątkiem, Hrabina Pączek śpiewa: "Ile wlezie, tyle zjem, a że dużo wlezie, wiem!". Kryjąca się pod pseudonimem Joanna Kołaczkowska zaskarbiła sobie humorem i przewrotnością rzeszę fanów a utwór "Very Cherry Merry Christmas" obejrzało już pół miliona internautów. Kim jest artystka?

Hrabina Pączek

Joanna Kołaczkowska to artystka kabaretu Hrabi. Jest częścią formacji od 2002 roku. Hrabina Pączek to nie tylko jej sceniczne alter ego, ale projekt, który współtworzy z Łukaszem "Lopezem" Pietschem.

- Na początku nazywaliśmy się "Pączek w maśle" [...] Łukasz tak się trochę zaniepokoił: "kto pączek, a kto masło?". Stwierdziłam, że ja pączek, a Łukasz masło, ale potem się dowiedzieliśmy, że już jest zespół "Pączki w tłuszczu" - wyjaśniała genezę nazwy Kołaczkowska.

Na ile artystka czerpie inspirację ze swojego życia tworząc recitale?

- Sytuacje z technikum, ze szkoły średniej, kiedy człowiek się rozwija, ale też bardzo dużo poświęcam mojej mamie, bo ona jest kosmitką, dostarczycielką takich opowieści, tekstów, że ja po prostu tylko opowiadam wprost, cytuję teksty mojej mamy - wyjaśniała.

Kołaczkowska podała przykład nietypowej wypowiedzi swojej rodzicielki. Kiedy Pani Ania chorowała na Covid, zawołała swoją córkę i wyszeptała: "Ojciec zawsze lepiej dbał o samochody niż o mnie".

Kabaret służy Joannie nie tylko do artystycznej ekspresji. Jak sama przyznaje, tworzenie pomaga przepracowywać trudne sytuacji i przyspiesza proces gojenia ran.

- Recital jest dość ciepły, taki miłosny wobec swojego życia i ludzi i świata, ale jednak wiem, ludzie mi mówią, że są momenty, w których płaczą, wzruszają się. Bo mi się wydaje, że ja już sobie z wieloma tematami poradziłam, ale ludzie to odczuwają, słyszą po raz pierwszy, jak mówię o ojcu, który zmarł, o mamie [...] śmiech to jest coś najlepszego, co można zrobić, jak się coś przeżywa, jak ma się niedokończone przeżycia, traumy - wyjaśniała Kołaczkowska.

"Very Cherry Merry Christmas"

Joanna Kołaczkowska w piosence „Very cherry merry christmas”
Źródło: Dzień Dobry TVN

Joanna Kołaczkowska wykonała swoją nietuzinkową świąteczną piosenkę na scenie Dzień Dobry TVN. Występ możecie obejrzeć na nagraniu poniżej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Michalina Kobla

Źródło zdjęcia głównego: East News/Ola Skowron

podziel się:

Pozostałe wiadomości