kabaret

  kabaret

  Robert Motyka to jeden z najbardziej znanych kabareciarzy w kraju. Choć z wywoływania uśmiechu na twarzach innych uczynił swój zawód, w życiu nie zawsze było wesoło. Wyjechał z domu, kiedy miał 15 lat - choć wtedy był rozgoryczony, że tak wcześnie musi się usamodzielnić, dziś jest za to wdzięczny ojcu. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedział o stracie mamy, sztuce wybaczania i nauce mówienia "kocham".

  Jerzy Kryszak to jeden z najbardziej cenionych artystów kabaretowych w Polsce. Satyryk obchodzi kończy w tym roku 71 lat. W rozmowie z Pauliną Krupińską oraz Damianem Michałowskim podsumował dotychczasową karierę, oraz opowiedział o swojej pasji do fotografowania... owadów.

  Za "Pannę Basieńkę" z kabaretu Olgi Lipińskiej Barbarę Wrzesińską pokochała cała Polska. Kultowa jest już jej interpretacja postaci Kazimiery Wąsowskiej w serialu telewizyjnym "Lalka". Aktorka ma na swoim koncie wiele wspaniałych ról. I mimo upływu czasu nie zwalnia tempa. Jak wspomina swoją przygodę z filmem i teatrem? I co naprawdę sądzą o niej najbliżsi?

  W internecie furorę robi zwiastun nieistniejącego filmu katastroficznego, ukazującego, co się dzieje, kiedy w niedzielę brakuje w domu jogurtu, a sklepy są pozamykane. Trailer stworzył Kabaret Czwarta Fala, czyli Damian Lebieda, Bartłomiej Cedro i Mateusz Lewkowicz. Artystów zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, by powiedzieli, jak powstawał zwiastun i czy jego popularność przełożyła się na ich karierę. Marzą o nakręceniu pełnometrażowego filmu? Jaki temat wezmą teraz na warsztat? Co sami robią w niedziele wolne od handlu?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Roberta Motykę i Michała Paszczyka, twórców kabaretu Paranienormalni. Z końcem 2017 roku grupę opuścił Igor Kwiatkowski. Z tego powodu Robert i Michał szukają brakującego ogniwa. Jakie trzeba spełnić warunki, by zostać członkiem ich kabaretu? Gdzie się zgłaszać?

  "Stale tę rzeczywistość badamy, nasłuchujemy, inspirujemy się (...) Jesteśmy bardzo polityczni. Nie da się już od tego uciec. Ultra-polityczni". Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Maciej Maks Łubieński, Katarzyna Kwiatkowska i Agnieszka Przepiórska, czyli zespół kabaretowy „Pożar w Burdelu”. Już wkrótce na antenie TVN będziemy mogli zobaczyć ich program pt. "Fabryka Patriotów". Jak wygląda ich codzienna "orka" i jak to się stało, że z piwniczki przy ul Chłodnej w Warszawie trafili do szerokiej publiczności.

  Aktorka Izabela Dąbrowska mówi o nim: "Paweł jest świetnym aktorem, który w kabaretowym anturażu odnajduje się znakomicie". Paweł Koślik jest absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej. W rolach filmowych obsadzany był rzadko. I pewnie nadal pozostałby znany głównie koneserom teatru i kabaretu, gdyby nie rola prezydenta w "Uchu Prezesa". Dziennikarka Kinga Burzyńska spotkała się z Pawłem Koślikiem.

  Politycy dostarczają wielu pomysłów na skecze. Czy to powinno nas martwić? Czym różni się satyra z czasów PRL-u od obecnej? O to w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy: aktora Artura Barcisia, artystkę kabaretową Agnieszkę Przepiórską i twórcę internetowego Macieja Dąbrowskiego.

  Był premierem, a teraz jest prezesem w miniserialu politycznym "Ucho Prezesa". Kim właściwie jest Robert Górski, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju? Czy przyczynił się do przegranej PO w wyborach? Czy Robert Górski nie obawia się, że TEN prezes TEJ partii obrazi się na niego? Jak wyglądała praca Górskiego nad rolą prezesa? Robert Górski był gościem Anny Kalczyńskiej i Andrzeja Sołtysika w programie Dzień Dobry TVN.

  Nie żyje Bohdan Smoleń, członek słynnego w okresie PRL kabaretu "Tey" i legenda polskiego kabaretu. Miał 69 lat. Razem z Marcinem Prokopem i Dorotą Wellman kłaniamy się z szacunkiem tej legendzie. Będzie nam Pana brakować, Panie Bohdanie!

  Podobno podczas Festiwalu w Opolu nie będzie kabaretów, bo nie ma się z czego śmiać. Jednak niektórzy mieszkańcy Opola udowodnili, że nie jest to prawda. A to za sprawą potężnej afery z literką "P", co to - ponoć w nazwisku "Duda" - zastąpiła literkę "D". Ponoć, bo autora, a właściwie autorki podmiany do tej pory nie znaleziono i nie wiadomo, co miała na myśli. Czujny - jak zwykle - dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer wyruszył tropem afery. Swoje śledztwo rozpoczął od rekonstrukcji wydarzeń z damskiej toalety, gdzie owa afera miała swój początek. Było śmiesznie i strasznie.

  Ewa Błachnio to polska artystka kabaretowa, która na scenie występuje już kilkanaście lat. Do niedawna związana z kabaretem Limo, od roku pracuje na swoje własne nazwisko. Kto miał największy wpływ na to, jaką dziś jest artystką? Jak zaczęła się jej przygoda ze sceną kabaretową? Co łączyło ją z Abelardem Gizą? W kim Ewa ma największe oparcie? Czy wiedzieliście, że Ewa Błachnio jest również aktorką dramatyczną? I kto jest największą miłością Ewy?

  Paranienormalni każdego miesiąca gromadzą na swoich występach tysiące fanów kabaretu. Jak wygląda ich życie w trasie? Jak reagują na krytykę? Jacy są prywatnie? Czy bywają na swoich uroczystościach rodzinnych? I gdzie twórcy kabaretu szukają wyciszenia? Igora Kwiatkowskiego, Roberta Motykę i Michała Paszczyka gościliśmy na kanapach Dzień Dobry TVN.

  Trzy różne zawody i trzy miasta, ale kabaret jeden. Paranienormalni, czyli Robert, Igor, Michał i szara eminencja zespołu - Rafał, każdego miesiąca gromadzą na swoich przedstawieniach tysiące fanów kabaretu. Już w najbliższą sobotę zobaczycie ich prawdziwe oblicze. Będzie wesoło :)

  Zasada jest prosta: zaszokować, zniesmaczyć, ale przede wszystkim rozśmieszyć. W stand-upie żarty sypią się z prędkością karabinu maszynowego. Trudnią się nim gwiazdy, a mistrzowie rodem ze Stanów Zjednoczonych dzięki niemu zyskują sławę. O tym, by stanąć w oko w oko z publiką zamarzył osiemnastoletni Tomek Kołecki. Zobaczcie, jak mu idzie na scenie.

  Paulo Szot jest Brazylijczykiem polskiego pochodzenia. Śpiewa na deskach najważniejszych oper świata. Występuje też w musicalach i kabarecie. O swojej karierze, rodzinie i miłości do polskiej kultury opowiedział Kindze Rusin. Artysta pokazał prowadzącej Dzień Dobry TVN najważniejsze dla siebie miejsca w Nowym Jorku.

  35 lat na scenie. Mógł zostać piłkarzem, a został komikiem. Niespełniony trener piłki nożnej i pływania. Marcin Daniec to niekwestionowanie guru dobrego humoru. Po kim odziedziczył talent? Gościem Dzień Dobry TVN był... Daniec z Gwiazdami. Do Dańca i do różańca:). Opowiedział i córeczkach, i kobiecie swojego życia.