kabaret

  Michał Wójcik to ikona polskiej sceny kabaretowej. Od ponad 20 lat współtworzy grupę Ani Mru-Mru. Prywatnie jest tatą czworga dzieci, w tym Julii, która prowadzi konto na Instagramie poświęcone literaturze. Jaka jest ich relacja?

  - Zapowiada się ciekawie - komentują w sieci widzowie.

  Radosław Bielecki z kabaretu Neo-Nówka w Dzień Dobry TVN opowiedział o sportowej pasji i zawodowych planach na przyszłość.

  W Dzień Dobry TVN, prosto z Sopotu, o tym, co wydarzy się wieczorem, opowiedzieli Tomek Jakimek i Jerzy Kryszak.

  Katarzyna Pakosińska jest najbardziej rozpoznawalną artystką polskiej sceny kabaretowej. Uwielbiana za poczucie humoru, swoim dowcipem i donośnym śmiechem porywa publiczność w krainę beztroski. O tym, jak przygotowuje się do występów i czego widzowie mogą spodziewać się podczas Comedy Fest na Top of the Top Sopot Festival, opowiedziała w wywiadzie z Karoliną Kalatzi z serwisu Dzień Dobry TVN.

  Zenon Laskowik 50 lat temu zadebiutował z kabaretem Tey. Grupa zdobyła popularność, wyśmiewając absurdy PRL-u i otwarcie mówiąc, co ludzie myśleli o otaczającej ich rzeczywistości. Prywatnie artysta kabaretowy to fan tenisa.

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła młoda i utalentowana Helena Dys. Towarzyszył jej tata, pianista. Dziewczyna wykonała dość nietypowy, jak na nastolatkę, repertuar - "Song porzuconej" z Kabaretu Hrabi. Zobaczcie, jak poradziła sobie z utworem.

  Lido to jeden z najbardziej prestiżowych kabaretów na świecie. Co ciekawe, na tej kultowej scenie w Paryżu przy Polach Elizejskich występują też Polki. Jedną z nich jest Aleksandra Jarecka, która w Dzień Dobry TVN opowiedziała o swojej pracy.

  Robert Korólczyk od lat spełnia się jako współtwórca Kabaretu Młodych Panów. Regularne występy na scenie to jednak niejedyna aktywność, której poświęca uwagę. Czym uznany artysta kabaretowy zajmuje się po pracy?

  Kabaret Nowaki świętuje 15-lecie działalności artystycznej. Adrianna Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg są zgranym tercetem, które doskonale się uzupełnia.

  Igor Kwiatkowski przez lata rozbawiał widzów wcielając się w Mariolkę Krejzolkę, Kryspina, czy Jacka Balcerzaka. Jest jednym z czołowych przedstawicieli polskiej sceny kabaretowej. Po odejściu z grupy "Paranienormalni" rozpoczął solową karierę.

  Kabaret "Młodych Panów" związany jest z Rybnikiem. Za co artyści tak cenią swoje miasto? Czy dużo czasu spędzają razem? Rozmawiała z nimi prowadząca Dzień Dobry TVN, Dorota Wellman.

  Robert Motyka to jeden z najbardziej znanych kabareciarzy w kraju. Choć z wywoływania uśmiechu na twarzach innych uczynił swój zawód, w życiu nie zawsze było wesoło. Wyjechał z domu, kiedy miał 15 lat - choć wtedy był rozgoryczony, że tak wcześnie musi się usamodzielnić, dziś jest za to wdzięczny ojcu. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiedział o stracie mamy, sztuce wybaczania i nauce mówienia "kocham".

  Przekonują, że "piosenka jest dobra na wszystko".

  Joanna Bartel jest aktorką, artystką kabaretową i konferansjerką. Największą sławę przyniosła jej rola Andzi Dworniok w komedii "Święta wojna". Dzisiaj rozśmiesza widownię podczas występów standupowych. Na czas pandemii artystka zamieszkała w domu na wyspie Wolin, który wybudowała 15 lat temu. Dorota Wellman odwiedziła artystkę właśnie tam.

  Ciałopozytywność i potrzeba ruchu - to główne przesłanie wspólnego projektu Joanny Kołaczkowskiej, gwiazdy kabaretu Hrabi oraz chóru "Gospel Joy". Co wyszło z połączenia gospel i kabaretu? Jak aktorka poradziła sobie wokalnie? Posłuchajcie piosenki "Zrobimy to razem". Pozytywny nastrój gwarantowany!

  Marcin Szczurkiewicz, znany z występów w Kabarecie Skeczów Męczących, w rozmowie z serwisem Dzień Dobry TVN opowiedział o kulisach swojego zabiegu. Artysta przeszedł operację krtani, o której poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wyjawił, co było przyczyną hospitalizacji i kiedy planuje wrócić na scenę.

  Dariusz "Kamol" Kamys jest znany publiczności jako gwiazda kabaretu Hrabi. W czasie izolacji odkrył jednak, że chce rozwijać talent malarski. Co przedstawiają jego obrazy? Kamera Dzień Dobry TVN zajrzała do malarskiej pracowni kabareciarza.

  Hanna Śleszyńska na swoim Instagramie opublikowała filmik z archiwalnego występu. Piosenka z kabaretu Olgi Lipińskiej zachwyciła fanów aktorki. Zobaczcie wideo.

  Jerzy Kryszak to jeden z najbardziej cenionych artystów kabaretowych w Polsce. Satyryk obchodzi kończy w tym roku 71 lat. W rozmowie z Pauliną Krupińską oraz Damianem Michałowskim podsumował dotychczasową karierę, oraz opowiedział o swojej pasji do fotografowania... owadów.

  Robert Górski to znany artysta kabaretowy. 14 kwietnia będzie świętował 50. urodziny. Z tej okazji wybraliśmy się z nim na sentymentalny spacer po Warszawie.

  Kto lepiej od niej potrafi nas rozśmieszyć? Dla Joanny Kołaczkowskiej kabaret jest największą pasją, a rozśmieszanie innych - niemal stylem życia. W Dzień Dobry TVN artystka rzuca "światła na" swoją przeszłość i na krętą drogę kariery. Jak to się stało, że absolwentka technikum ogrodniczego zaistniała jako gwiazda kabaretu?

  Znamy go jako artystę kabaretowego z grupy Kabaret Skeczów Męczących. Teraz poznaliśmy jako sportowca amatora. Jak Marcin Szczurkiewicz wybiegał sobie pasję? Zobaczcie materiał.

  Za "Pannę Basieńkę" z kabaretu Olgi Lipińskiej Barbarę Wrzesińską pokochała cała Polska. Kultowa jest już jej interpretacja postaci Kazimiery Wąsowskiej w serialu telewizyjnym "Lalka". Aktorka ma na swoim koncie wiele wspaniałych ról. I mimo upływu czasu nie zwalnia tempa. Jak wspomina swoją przygodę z filmem i teatrem? I co naprawdę sądzą o niej najbliżsi?

  Wokaliści Paweł Lipski "Nowator" i Włodzimierz Dembowski "Paprodziad" wraz z artystą kabaretowym Mariuszem Kałamagą nagrali utwór "Trzeba Świrować". Zanim artyści wykonali go na scenie Dzień Dobry TVN, opowiedzieli o kulisach jego powstania. Żartom nie było końca, a nasi prowadzący wprost nie mogli powstrzymać śmiechu.

  Steffen Möller za sprawą programu promującego Europę stał się jednym z najpopularniejszych Niemców w Polsce. Po zakończeniu emisji show zrezygnował z dalszej kariery w naszym kraju i wrócił do Berlina. Czym się dziś zajmuje?

  Ewa Błachnio to znana artystka kabaretowa, która ze swoimi kolegami profesjonalnie leczy smutki. W rozmowie z Kingą Burzyńską opowiedziała o ich nowym projekcie, pracy nad scenariuszem i ciągłej potrzebie rozwoju.

  W internecie furorę robi zwiastun nieistniejącego filmu katastroficznego, ukazującego, co się dzieje, kiedy w niedzielę brakuje w domu jogurtu, a sklepy są pozamykane. Trailer stworzył Kabaret Czwarta Fala, czyli Damian Lebieda, Bartłomiej Cedro i Mateusz Lewkowicz. Artystów zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN, by powiedzieli, jak powstawał zwiastun i czy jego popularność przełożyła się na ich karierę. Marzą o nakręceniu pełnometrażowego filmu? Jaki temat wezmą teraz na warsztat? Co sami robią w niedziele wolne od handlu?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Roberta Motykę i Michała Paszczyka, twórców kabaretu Paranienormalni. Z końcem 2017 roku grupę opuścił Igor Kwiatkowski. Z tego powodu Robert i Michał szukają brakującego ogniwa. Jakie trzeba spełnić warunki, by zostać członkiem ich kabaretu? Gdzie się zgłaszać?

  "Stale tę rzeczywistość badamy, nasłuchujemy, inspirujemy się (...) Jesteśmy bardzo polityczni. Nie da się już od tego uciec. Ultra-polityczni". Gośćmi Dzień Dobry TVN byli Maciej Maks Łubieński, Katarzyna Kwiatkowska i Agnieszka Przepiórska, czyli zespół kabaretowy „Pożar w Burdelu”. Już wkrótce na antenie TVN będziemy mogli zobaczyć ich program pt. "Fabryka Patriotów". Jak wygląda ich codzienna "orka" i jak to się stało, że z piwniczki przy ul Chłodnej w Warszawie trafili do szerokiej publiczności.