Oto najlepsze utwory na jesienną szarugę i poprawę nastroju. "To jest podwójne espresso"

Piosenki na lepszy humor
Źródło: Dzień Dobry TVN
Piosenki, które poprawią ci humor
Piosenki, które poprawią ci humor
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
W domu, w pracy, w aucie i w trakcie długiej podróży, te piosenki poprawią wam humor zawsze i wszędzie. Już pierwsze nuty sprawią, że na twarzy pojawi się uśmiech, a jesienny ziąb i szaruga nie będą tak straszne. Co w tym sezonie warto wrzucić na playlistę? Tę tajemnicę zdradziła nam Kamila Ryciak, dziennikarka Radia Eska.

Piosenki na lepsze samopoczucie

Gdy zmęczenie daje się we znaki, a melancholia jesieni puka do drzwi, z pomocą nadchodzi muzyka. Przyjemna, relaksująca i podtrzymująca na duchu. Nie bez powodu mówi się, że jest lekiem na całe zło. W końcu niektóre utwory potrafią pozytywnie wpłynąć na pracę naszego mózgu, a także zwiększyć poziom endorfin. Co więcej, nauka pokazuje, że muzyka pomaga także jaśniej myśleć i motywuje nas do podejmowania różnorodnych czynności.

Które nuty sprawiają, że jesteśmy szczęśliwsi? Tym zagadnieniem zajął się holenderski neurolog dr Jacob Jolij. Specjalista odkrył, że najszczęśliwsze melodie są nieco szybsze niż przeciętne piosenki (średnio od 140 do 150 uderzeń na minutę), napisane w tonacji durowej. Ponadto opowiadają o radosnych wydarzeniach lub o kompletnych nonsensach. 

Top lista piosenek na lepszy humor

Kamila Ryciak przedstawiła nam Top 10 piosenek, które z pewnością rozweselą dzień każdego ponuraka. Pierwszym utworem w zestawieniu jest "Don't Stop Me Now" zespołu Queen. To chwytliwy numer, który porywa do tańca.

Utwór drugi to "Walking on Sunshine" Katrina & The Waves. Tytuł piosenki w znaczeniu idiomatycznym oznacza "być ekstremalnie szczęśliwym".  - To jest podwójne espresso w świecie muzycznym - przyznała Kamila.

Kultowa piosenka "Lovely Day" motywuje nas do działania. Utwór został napisany i wyprodukowany przez Billa Withersa i opowiada o "cudownym dniu".

Kojarzycie "Good Vibrations" zespołu The Beach Boys? Piosenka była nagrywana aż 90 godzin, a Wilson (wokalista) pracował w czterech różnych studiach, aby uzyskać finalny efekt. Jedno jest pewne, było warto.

"Nie martw się i bądź szczęśliwy" - to znane słowa z piosenki "Don't Worry Be Happy". Bobby McFerrin wiedział, jak poprawić słuchaczom nastrój.

Kolejna propozycja to "I gotta feeling" grupy Black Eyed Peas. Utwór wydany pod koniec lata 2009 nagrodzony został Grammy. Do 2014 roku była to jedna z najpopularniejszych piosenek na całym świecie. Potem singiel wyprzedził Pharrell Williams.

Jak już mowa o Pharrellu, nie może tu zabraknąć utworu "Happy". W tej piosence słowo "szczęśliwy" wyśpiewane jest aż 57 razy.

Kolejna piosenka to hit "Uptown funk", który wyśpiewali Mark Ronson i Bruno Mars.

"Wannabe" Spice Girls z pewnością znacie. Piosenka ta grana była przez wiele lat. Z ciekawostek, Vicotria Beckham jako jedyna nie ma własnej zwrotki w tym numerze.

Ostatni utwór na liście to "It's Friday Then Saturday Sunday (What!)" Dubskie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?