Miał być księdzem, został projektantem. Poznajcie historię Karla Lagerfelda

Gwiazdy

Aktualizacja:

Karl Lagerfeld nie żyje - informują francuskie media. Dyrektor artystyczny domu mody Chanel miał 85 lat. W poniedziałek został przewieziony do szpitala, tam zmarł.

  • Karl Lagerfeld nie żyje, miał 85 lat. W poniedziałek trafił do szpitala, tam zmarł.
  • Przyczyna śmierci projektanta - Karl Lagerfeld miał nowotwór trzustki.
  • Karl Lagerfeld był dyrektorem artystycznym domu mody Chanel oraz kierował włoskim domem mody FENDI.

Zobacz film: Co się stanie z kotką Karla Lagerfelda po jego śmierci?

Karl Lagerfeld nie żyje, miał 85 lat

Karl Lagerfeld nie żyje, miał 85 lat. Lagerfeld był jedną z największych kultowych postaci w świecie mody. Moda była jego pasją. W ciągu ostatnich 36 lat kierował paryskim domem mody Chanel.

Karl Lagerfeld - przyczyna śmierci

Karl Lagerfeld w ostatnich tygodniach chorował coraz poważniej, opuścił dwa pokazy domu mody Chanel, co już wtedy zaniepokoiło jego fanów. Francuskie media podają, że w poniedziałek wieczorem projektant został przywieziony do szpitala w Paryżu - tam zmarł. Przyczyną śmierci był rak trzustki .

Więcej:

Śmierć bliskiej osoby. Jak się z nią zmierzyć?

Karl Lagerfeld - historia życia i jego kariery

Karl Lagerferd urodził się 10 września 1933 roku w Hamburgu. Ojciec Karla pochodził z Władywostoku w Rosji, a jego matka pochodziła z Berlina. Lagerfeld miał dwie siostry: starszą siostrę Marthę Christiane (ur. 1931 r.) oraz drugą przyrodnią siostrę Theę z pierwszego małżeństwa jego ojca.

Co ciekawe, pierwotnie nazwisko zapisywano Lagerfeldt - z dodatkową literą "t". Później zmieniono je na Lagerfeld - bez literki "t", ponieważ "brzmiało bardziej komercyjnie".

W 1953 razem z matką wyemigrował do Paryża. Tam dzięki wygranej w prestiżowym konkursie modowym, dostał pracę w domu mody Balmain. Później przeniósł się do domu mody Jean Patou. Następne miejsca jego pracy to: Krizia, Charles Jourdan i Valentino. Lagerfeld pracował także dla: Chloé, Fendi i oczywiście dla Chanel.

Zobacz: Jak przejść przez stratę najbliższych?

Karl Lagerfeld w 2004 roku zaprojektował kolekcję dla sieciówki H&M i tym samym rozpoczął serię „wielkich projektantów” dla tej sieci.

Karl Lagerfeld pracował nad wieloma projektami modowymi i artystycznymi. Był dyrektorem artystycznym domu mody Chanel oraz kierował włoskim domem mody FENDI.

Więcej:

"Zagrałam dziewczynę zgwałconą w Indiach" Polska gwiazda Bollywood o swojej ostatniej roli

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN