Gwiazdy

Joanna Przetakiewicz o przyjaźni wśród kobiet. "Nie ma nic gorszego od samotności"

Gwiazdy

Kamil Piklikiewicz/East News

Joanna Przetakiewicz jest prawdziwą inspiracją dla wielu kobiet. Projektantka chętnie dzieli się złotymi radami i głębokimi przemyśleniami. Teraz poruszyła temat przyjaźni i wywołała masę komentarzy internautek.

Joanna Przetakiewicz o przyjaźni

Joanna Przetakiewicz od długiego czasu nie skupia się wyłącznie na prowadzeniu swojej marki modowej, ale również na wspieraniu kobiet. Uważa, że Polki nie wierzą we własne możliwości i nie potrafią walczyć o lepsze jutro. Przez to projektantka w mediach społecznościowych często publikuje posty, w których daje internautkom do myślenia i niejednokrotnie inspiruje do zmian. Tym razem skupiła się na przyjaźni i w środę 25 sierpnia opublikowała zdjęcie w towarzystwie trzech kobiet.

- Złota zasada jest prosta: żeby mieć dobrych ludzi wokół siebie - przyjaciół i znajomych - trzeba o te relacje dbać. Nie dbasz - nie masz. A uwierzcie mi: nie ma nic gorszego od samotności . Codziennie piszecie mi o niej i opowiadacie na każdym spotkaniu ruchu Era Nowych Kobiet. Każda z nas potrzebuje u swojego boku drugiej kobiety, która rozpieści troskliwością i czułością. Wysłucha, zrozumie, powie: "nie bój się", "byłaś dzielna", "cieszę się razem z Tobą" albo "dasz radę", "możesz na mnie liczyć" - zaczęła post na swoim koncie na Instagramie.

Jak utrzymywać dobre relacje?

W dalszej części swojego obszernego wpisu projektantka napisała, że potrzebujemy siebie nawzajem, dodając: "Nikt zamiast Ciebie tych relacji nie zbuduje, jeśli Ty sama tego nie zrobisz". Z tego powodu radzi swoim obserwatorkom, by te zadzwoniły do innych kobiet, wysłały SMS-a bądź zorganizowały spotkanie, np. spacer, lunch czy wyjście do kina.

- Cokolwiek tylko sprawi Ci przyjemność. Od razu, teraz. Nie ma na co czekać. BYCIE RAZEM. To ten dany sobie WSPÓLNY CZAS sprawia, że masz do kogo zadzwonić w środku nocy, że nie jesteś sama, że masz z kim dzielić wszystko, co dobre i kiedy dzieje się źle . Dzięki temu masz też do kogo zwrócić się o radę bez poczucia, że zostaniesz oceniona i pozostawiona sama sobie. Wiesz, że cokolwiek by się nie stało, masz kogoś po Twojej stronie. Super przyjaciółki czy koleżanki. Wszystkie takie relacje dają szczęście. Kocham moich przyjaciół. Uwielbiam czas ze znajomymi. To dla mnie bezcenne . Szczęście i radość. Niczym niezastąpione. Często organizuję wspólne wyjścia, maratony filmowe albo gotowanie w domu - zdradziła Joanna Przetakiewicz.

Post designerki wywołał falę komentarzy w mediach społecznościowych. Internautki pisały: "Prawda! Przyjaźń i wsparcie to bezcenny dar", "Ja też bardzo dbam o takie relacje. Świetnie robi mi to na głowę", "Święta prawda! Zawsze trzeba znaleźć czas na spotkania ze znajomymi, przyjaciółmi, nie ma wymówki" czy "Troszkę trzeba po drodze przejść tych 'przyjaźni', ale jak się wyciągnie lekcje, to zostają tylko prawdziwi przyjaciele".

Zgadzacie się z tym zdaniem?

Zobacz także:

Zobacz wideo: TOP 3 prezentów Joanny Przetakiewicz. Co lubi dostawać?

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości