Gwiazdy

Alżbeta Lenska, Joanna Jabłczyńska i Robert Górski wspominają szkolne lata. "Byłam kujonem"

Gwiazdy

Pierwszy dzień w szkole może być stresujący. A jak wspominają go gwiazdy? W studiu Dzień Dobry TVN pojawiły się Joanna Jabłczyńska i Alżbeta Lenska, a online połączył się Robert Górski. Opowiedzieli, jak w ich pamięci zapisał się początek września w czasach szkolnych.

Gwiazdy o pierwszym dniu w szkole

Robert Górski wspomina swój pierwszy dzień w szkole bardzo pozytywnie. Dokładnie pamięta jak wyglądał ten moment i dzisiaj przechodząc obok budynku, w którym kiedyś zdobywał wiedzę, patrzy z sentymentem.

- To był piękny, słoneczny dzień. Szedłem z mamą do szkoły na ulicy Samarytanka w Warszawie na Zaciszu. W sumie byłem szczęśliwy, bo czułem, że czeka mnie jakaś przygoda. Pamiętam, że przede mną szedł chłopiec, taki Piotrek, jak się później okazało z mojej klasy, z mamą i strasznie płakał. Nie mogłem się temu nadziwić, dlaczego jestem świadkiem aż takiego nieszczęścia, bo nie wydawało mi się to niczym złym. Miałem rację, bo to była bardzo fajna szkoła - relacjonował Robert Górski.

Stres przed wejściem do szkoły miała Joanna Jabłczyńska. Jednak, jak zaznaczyła aktorka, po przekroczeniu progu wszystko minęło. Miała fantastycznych kolegów i koleżanki, którzy dawali jej notatki, kiedy na wczesnym etapie nauki rozpoczęła pracę jako aktorka.

- Oczywiście jak każde dziecko miałam taki stres przed nowością, ale ja bardzo lubiłam i towarzystwo i bardzo byłam podekscytowana tym pierwszym dniem w szkole. Oczywiście towarzyszyli mi rodzice w tej pierwszej drodze do szkoły - podkreśliła Joanna Jabłczyńska. - Byłam kujonem do końca mojej edukacji, chociaż jeszcze nie powiedziałam tak naprawdę pas, tylko to jest krótka przerwa w mojej edukacji i znajdę czas żeby do niej wrócić - dodała.

Alżbeta Lenska pochodzi ze Śląska, dlatego ten dzień wspominała bardzo radośnie. Dla dzieci z tych okolic to jest czas kiedy dostają tajemniczą tytkę. - Pierwszy dzień szkoły na Śląsku jest cudowny. Tytka to jest ogromny rożek z cukierkami i każdy, kto idzie tego pierwszego dnia do szkoły dostaje taką tytkę - opowiedziała Alżbeta Lenska.

Szkolne przyjaźnie gwiazd

Wielu z nas pamięta kolegów z podstawówki, a goście Dzień Dobry TVN zdradzili, czy ich szkolne przyjaźnie przetrwały.

- Starałem się żeby tak było, ale się nie udało, bo odległość między Zaciszem a Bródnem była w tamtych czasach większa. Przez jakiś czas się spotykaliśmy, próbowaliśmy to kontynuować, ale nie dało rady - wyznał Robert Górski.

Zupełnie w innej sytuacji jest aktorka Alżbeta Lenska. Choć jak podkreśla, to wychowawczyni sprawiła, że do dzisiaj mają fantastyczny kontakt. Okazuje się, że kobieta była dla swoich uczniów drugą mamą i to ich scaliło na długie lata. - Ja mam tę przyjemność, że akurat utrzymuję kontakt z kolegami i koleżankami. Mam przyjaciółkę z podstawówki. Dzięki temu, że mieliśmy cudowną nauczycielkę - podkreśliła Lenska.

Swoją pierwszą nauczycielkę pamięta także Joanna Jabłczyńska. Aktorka bardzo ciepło wspominała czasy szkolne.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości