Gwiazdy

Jak Alicja Janosz spędza czas z synkiem w domowym zaciszu? „Dobra muzyka i zabawa, to jest nasza rada”

Gwiazdy

Aktualizacja:

W związku pandemią i rozprzestrzenianiem się koronawirusa szkoły i przedszkola zostały zamknięte, a rząd radzi, żeby pozostawać w domu. O tym, jak można ten czas spędzić z naszymi najmłodszymi porozmawialiśmy z Alicją Janosz, z którą połączyliśmy się na Skypie.

Zostań w domu

By zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, powinniśmy pozostać w domu. Może to mieć decydujące znaczenie o tym, czy zostaniemy zakażeni, czy też nie. Apeluje o to polski rząd, ale też polskie gwiazdy, które publikują na Instagramie zdjęcia z hashtagiem #zostajewdomu.

Zobacz też: „Zostaję w domu” – apel polskich gwiazd. Robert Lewandowski: „Szanujmy zalecenia, jakie wszyscy dostajemy”

Alicja Janosz zastosowała się do odgórnego zalecenia i razem ze swoją rodziną najbliższe dwa tygodnie spędzi w domu we Wrocławiu. Co będą robić w tym czasie? Z wokalistką połączyliśmy się na Skypie.

Ala Janosz w domowym zaciszu

W domu Alicji Janosz jest przede wszystkim muzyka, bo jak tłumaczy artystka:

Jest ona dobra nie tylko dla naszego zdrowia psychicznego i naszych dzieci. Nie tylko zajmuje nasz czas w pozytywny sposób, ale też fizycznie jest dobrze się dotlenić. Dobra muzyka i dobra zabawa, to jest nasza rada

- mówi Alicja, która zaprosiła widzów Dzień dobry TVN na swój kanał na Youtube.

Co jeżeli nie śpiewanie?

Alicja zachęca, by pobawić się z dziećmi sensorycznie i wykorzystać to, co mamy w domu. Z makaronu i rolek po papierze toaletowym można zrobić z dziećmi grzechotki, które również wydają z siebie interesujący dźwięk.

Wokalistka proponuje również ćwiczenia oddechowe, które mogą wykonywać także najmłodsi, co udowodnił synek Alicji – Tymek.

To jest czas, który możemy wykorzystać na budowanie i umacnianie naszych relacji i więzi z dziećmi

- przekonuje Alicja Janosz.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Magdalena Gudowska

Pozostałe wiadomości