Gwiazdy

Weekend Cudów z Ewą Chodakowską

Gwiazdy

Aktualizacja:

Ewa Chodakowska w tym roku postanowiła zaangażować się w Szlachetną Paczkę. W niedzielę trenerka oraz jej siostrzeńcy Vanessa Florczak i Alex Florczak gościli w studiu Dzień Dobry TVN i opowiedzieli o pomocy.

Weekend Cudów, 7 i 8 grudnia odbył się finał Szlachetnej Paczki 2019. W tym roku pomoc trafi do prawie 15 tysięcy rodzin w ponad 600 lokalizacjach.

Ewa Chodakowska i siostrzeńcy zaangażowali się w Szlachetną Paczkę

Ewa Chodakowska wzięła udział w 19. edycji Szlachetnej Paczki. Trenerka postanowiła nie tylko wspierać akcję w mediach społecznościowych, ale także przygotowała wraz z siostrzeńcami pomoc dla czterech rodzin. Wśród potrzebujących znaleźli się matka z małymi dziećmi, która uciekła z przemoczonego domu, samotna seniorka, starsza pani mieszkająca z matką i schorowane małżeństwo wychowujące syna.

Pakowania było dużo, chciałam zaangażować swoich najbliższych i najmilszych. Ja na punkcie dzieciaków mam totalnego bzika i spędzamy dużo czasu razem, więc musiałam je mieć tu obok siebie.

- zdradziła trenerka.

Jaką ciocią jest Ewa? Siostrzeńcy jednogłośnie przyznali, że wspaniałą. Trenerka zawsze aktywnie spędza czas z bliskimi. Dzięki, temu zaszczepiła w siostrzeńcach miłość do sportu. Alex trenuje piłkę nożną i kick-boxing, natomiast Vanessa short-track.

Czym jest Weekend Cudów?

Trwa Weekend Cudów, wyjątkowe dwa dni, w których pomoc dotrze do blisko 15 tysięcy rodzin, a wraz z nią-nadzieja na lepsze jutro. Pomoc została przygotowana przez setki tysięcy szlachetnych osób – darczyńców Paczki. Do potrzebujących dotarli wolontariusze – poznali ich sytuację, potrzeby, obiecali, że dotrze do nich wsparcie. To 19. edycja Szlachetnej Paczki i jej kulminacyjny moment. Projekt trwa jednak przez cały rok, a wolontariusze nie przestaną odwiedzać tym, którym wszyscy wspólnie pomagamy.

Weekend cudów to taki najbardziej emocjonujący czas dla każdego wolontariusza. To jest moment, kiedy łzy cisną się do oczu i zdajemy sobie sprawę, że to są ludzie, którzy od bardzo dawna nic od nikogo nie dostali.

– powiedziała Joanna Sadzik, wiceprezes Stowarzyszenia WIOSNA.

Spotkanie z drugim człowiekiem i impuls do zmiany

Paczka umożliwia autentyczne spotkanie ludzi, którzy w innych okolicznościach prawdopodobnie nigdy by się nie spotkali. Nagle okazuje się, że w naszej rodzinnej miejscowości albo w tym samym mieście, kilka ulic dalej mieszka ktoś, komu możemy pomóc. Paczka to nie tylko pomoc materialna. Dzięki Paczce potrzebujący znów czują się zauważeni i ważni. Ktoś zechciał ich poznać. Wybrał ich. Odzyskują nadzieję nie tylko dlatego, że otrzymali pomoc materialną, ale przede wszystkim dlatego, że ktoś ich dostrzegł i w nich uwierzył.

Dwa tysiące pracowników włączyło się w akcję, żeby pomóc mądrze potrzebującym rodzinom. W szlachetną paczkę angażujemy się od wielu lat natomiast w systemowy sposób od 2018 roku. Wtedy też nasz bank został partnerem strategicznym Szlachetnej Paczki. Od tamtej pory postanowiliśmy to robić na dużo większą skalę.

- powiedziała Kinga Pańczyszyn-Liśkiewicz, prezes fundacji BNP Paribas.

Jak pomóc po Weekendzie Cudów?

Choć w tej edycji nie można już przygotować pomocy dla wybranej rodziny, wciąż można angażować się w akcję. Szlachetna Paczka działa przez cały rok. Wolontariusze odwiedzają potrzebujące rodziny kilkukrotnie przed i po otrzymaniu Paczki. Nawiązują relację, poznają ich, pokazują, że są ważni. Weekend Cudów to tylko i aż kolejne z tych spotkań. Działają Paczki specjalistyczne – prawników, lekarzy, seniorów. Powstają nowe rejony Szlachetnej Paczki.

Wejdź na www.szlachetnapaczka.pl i zobacz, jak możesz pomóc po Weekendzie Cudów.

Zobacz też:

Autor: Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości