Gwiazdy

Szlachetna paczka od reprezentacji Polski

Gwiazdy

Szlachetna paczka od reprezentacji Polski

Szlachetna Paczka to jeden z największych programów społecznych w Polsce niosący pomoc materialną wielu potrzebującym. W tegorocznej edycji swoją cegiełkę dołożyła polska reprezentacja w piłce nożnej. Piłkarze przygotowali przedświąteczne paczki dla potrzebującej rodziny.

Pomoc nie kosztuje wiele, a może uratować komuś życie. Wraz ze zbliżającymi się świętami po raz kolejny zorganizowana została akcja „Szlachetna Paczka”. Jednej z rodzin pomogła polska reprezentacja piłkarzy.

Rodzina, której pomogła reprezentacja

Polska kadra piłkarzy pomogła wesprzeć materialnie panią Kasię i pana Piotra, którzy wychowują piątkę niepełnosprawnych dzieci.

Rodzina jest bardzo skromna i bieda. Cały czas pochłaniają im wizyty u lekarzy specjalistów, rehabilitacje. Starają się, aby rodzina żyła na jakimś poziomie, ale jest trudno. Wśród potrzeb są krzesełko rehabilitacyjne dla syna, odzież i mama marzy o wizycie u stomatologa.  

- przyznała wolontariuszka rodziny.  

Dyrektor Zarządzająca Szlachetnej Paczki przyznała, że pomagają rodzinom skromnym, które o to nie proszą. Pracownicy docierają do rodzin, którym nikt nie pomaga, których nigdy nikt nie odwiedził.

Myślę, że dla każdego rodzica, ja sam mam już dwójkę dorosłych synów, to jest zawsze najtrudniejszy i najcięższy moment, kiedy ci rodzice mając własne dzieci, borykają się żeby zabezpieczyć im podstawowe rzeczy. Mam nadzieję, że ta pomoc ulży troszeczkę i da trochę radości i wytchnienia również rodzicom.  

- powiedział Jerzy Brzęczek, trener reprezentacji Polski.  

Pomoc piłkarzy

Polska reprezentacja każdego roku spotyka się przed świętami i wspiera Szlachetną Paczkę. Jak przyznał Robert Lewandowski każda pomoc osobie, która tej pomocy potrzebuje jest fajną inicjatywą.

Nie kosztuje nas to dużo, a dla tej rodziny to jest naprawdę ogromna rzecz, ogromna sprawa.

– dodał Grzegorz Krychowiak.

Polscy piłkarze chcą dawać społeczeństwu przykład, motywować do niesienia pomocy potrzebującym.

Zobacz też: 

Co sądzisz o tym artykule?
57
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
24.11.2019
Rena53@
To naprawde wspaniały cel.Sama doswiadczylam dobroci dzieki SZLACHETNEJ PACZCE ???