Gorące tematy

Przyjaciółki wspierają Szlachetną Paczkę

Gorące tematy

Przyjaciółki wspierają Szlachetną Paczkę

Szlachetna ma na celu niesienie pomocy tym, którym zabrakło szczęścia. W tym roku swoje siły połączyły Joanna Jędrzejczyk, Olga Frycz i Maja Bohosiewicz – przyjaciółki, które od lat angażują się w akcję. O przygotowaniu tegorocznych paczek opowiedziały w studiu Dzień Dobry TVN. 

Z okazji 19. edycji Szlachetnej Paczki Joanna Jędrzejczyk, Olga Frycz i Maja Bohosiewicz postanowiły wspólnie zorganizować paczki dla dwóch potrzebujących rodzin.

Zadecydowałyśmy, że zaopiekujemy się dwiema rodzinami, ponieważ jesteśmy silnym trio, mamy dość mocne social media, co bardzo pomogło nam w organizacji – wyjaśniła zawodniczka MMA, Joanna Jędrzejczyk.

Pierwszą paczkę przygotowały z myślą o Pani Hani i Pani Grażynie, przyjaciółkach, które od wielu lat wzajemnie się wspierają. Obie są kobietami niezwykle silnymi i pracowitymi, a ich marzeniem jest znalezienie nowej pracy, dzięki której będą w stanie samodzielnie sobie radzić, a może nawet dokończyć remont zaczęty przez męża pani Grażyny.

Kolejna paczka, którą zorganizowały Joanna, Olga i Maja, została przeznaczona dla czteroosobowej rodziny mieszkającej w bardzo ciężkich warunkach. Pani Aneta, pan Kamil oraz ich dzieci żyją obecnie w mieszkaniu bez łazienki i myją się w plastikowej wanience. Mimo to starają się funkcjonować normalnie i wspierać najlepiej jak mogą.

Każda rodzina ma inne potrzeby, więc wartości paczek różnią się finansowo – zauważyła Olga Frycz.

Każda pomoc się liczy

Kilkaset rodzin w Polsce wciąż potrzebuje pomocy. Za pośrednictwem strony www.szlachetnapaczka.pl każdy może wybrać rodzinę w potrzebie i przygotować specjalnie dla niej dedykowaną pomoc. Akcję można również wspierać finansowo - dzięki temu Szlachetna Paczka jest w stanie dotrzeć do tych, którym nie pomógł nikt inny.

Średnio 30 osób robi jedną paczkę, także my chcemy pokazać, że korzystając z naszej mocy, z naszych social mediów, naszych przyjaciół możemy pomóc większej ilości osób – powiedziała Joanna.
To jest naprawdę fajne wydarzenie. Jeżeli chcemy możemy je zrobić rodzinnie, w miejscu pracy, czy z przyjaciółmi – podkreśliła Maja Bohosiewicz.

Zobacz też:

Drzemki dzieci w ciągu dnia. Jak długo powinny trwać?

Jako pierwsza osoba z zespołem Downa pracuje w gdańskim urzędzie miejskim

Martyna Wojciechowska gotowa na Sylwestra. Makijaż wykonała 11-letnia córka!

Co sądzisz o tym artykule?
75
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0