Gwiazdy

Ellie Goulding wydała nową płytę. Czy to rodzaj terapii? "Poszukiwanie własnej duszy nie było łatwe"

Gwiazdy

Ellie Goulding

Ellie Goulding wydaje nową płytę po pięciu latach przerwy. Czemu artystka zniknęła z show-biznesu na tak długo i czym zajmowała się w tym czasie?

Ellie Goulding - nowa płyta "Brightest Blue"

Dekadę temu Ellie Goulding trafia na pierwsze strony gazet i listy przebojów. Hit "Lights" sprawia, że świat dosłownie zakochuje się w niej bez pamięci. W młodej Brytyjce wywołuje to jednak mieszane uczucia, o czym Ellie opowie później w wywiadach. Wyzna, że nie była gotowa na taką popularność.

W efekcie Ellie zrobiła sobie 5-letnią przerwę, by móc cieszyć się relatywnie anonimową egzystencją w Stanach Zjednoczonych. Dziś powraca z nowym albumem "Brightest Blue", na którym znalazło się aż 18 piosenek.

To było takie wspaniałe

- powiedziała Goulding o czasie spędzonym z dala od błysku fleszy.

To był dla mnie czas konfrontacji. Obecnie wiele z nas taki przeżywa - czas, w którym wiele uczymy się na swój temat... Starałam się poznać siebie. Poszukiwanie własnej duszy nie było łatwe, potrzebowałam wiele czasu dla siebie i na samotne spacery po Nowym Jorku. Ten czas spędzony w samotności pomógł mi zrozumieć wiele rzeczy na swój temat. I był podstawą do nagrania tej płyty

- wyznała Goulding na łamach Yahoo Music.

Ellie Goulding o problemach psychicznych

Goulding od dawna mówi otwarcie o swoich problemach psychicznych. Po raz pierwszy podzieliła się wyznaniem na ten temat w 2012 roku, narażając się na kontrowersje. Problemy natury psychicznej wówczas wciąż jeszcze wiązały się ze stygmatyzacją. Odzew społeczny nie był więc jednoznaczny, ale Goulding nigdy nie żałowała, że zabrała głos w tej sprawie.

Byłam zaskoczona, jak wiele osób napisało do mnie, dziękując

- powiedziała Goulding. Wciąż jednak pojawiały się głosy krytyki - zarzucano Ellie, że powiedziała za dużo na temat swojego życia prywatnego. Ona zaś w dalszym ciągu utrzymuje, że nie żałuje niczego.

Nigdy nie wiesz, jak wielu osobom pomożesz

- podsumowała w wywiadzie.

Goulding angażuje się społecznie - szczególną troską otacza inicjatywy na rzecz środowiska. Co ciekawe, traci przez to... fanów. Szczegóły znajdziesz w materiale:

Zobacz także:

Maja Hyży urodziła. Jak czuje się świeżo upieczona mama? Zobacz pierwsze zdjęcie maleństwa

Szczepionka na koronawirusa będzie dostępna jeszcze w tym roku? Dwa preparaty przechodzą testy kliniczne

Tina Turner powraca! Muzyczną królową już niedługo zobaczymy w niezwykłym duecie

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości