Gwiazdy

Dorota Wellman smutno o wakacyjnym zachowaniu urlopowiczów. "Na plaży człowiek człowiekowi wilkiem"

Gwiazdy

Aktualizacja:
Kamil Piklikiewicz/East News

Podczas wakacji możemy sobie pozwolić na odrobinę luzu i np. rozkoszować się urlopem na plaży. Niektórzy jednak nie potrafią docenić otaczającego piękna przyrody i dają upust negatywnym emocjom, wyrażając na głos krytyczne komentarze na temat plażowiczów. Słynąca ze swojej otwartości i szczerości Dorota Wellman zwróciła na nie uwagę w jednym ze swoich tekstów.

Dorota Wellman o zachowaniu plażowiczów

Wiele urlopowiczów nie wyobraża sobie lata bez wakacyjnego wypoczynku nad wodą. Piękna pogoda sprzyja kąpielom, wygrzewaniu się na słońcu i łapaniu opalenizny. Siłą rzeczy odsłania się wtedy więcej ciała. Zdarza się, że u niektórych budzi się wówczas potrzeba oceniania innych. Zwróciła na to uwagę Dorota Wellman w swoim tekście dla "Wysokich Obcasów".

Na plaży człowiek człowiekowi wilkiem, bo patrzy na innych wilkiem. I komentuje głośno, co widzi. Ta to ma dupsko, ona nie ma cycków, patrz, wieloryb, co to za szkieletor

- czytamy.

Dziennikarka zauważyła, że takie zachowanie dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, którym zdarza się słać niestosowne komentarze w kierunku pań. Zaznaczyła przy tym, że taki body shamming ma mocne odbicie na innych wypoczywających. Może on sprawiać, że część osób całkowicie rezygnuje z plażowania lub skrzętnie ukrywa swoje ciało i rzekome mankamenty pod warstwą ubrań.

Doświadczenie Doroty Wellman

Dorota Wellman w opozycji do tego opowiedziała o tym, co dzieje się w Grecji, do której jeździ na urlop już od 30 lat. Tamtejsze plaże tętnią życiem od wczesnych godzin i każdy może zachowywać się tam swobodnie, nie przejmując się ewentualnym ryzykiem oceny swojego wyglądu.

Rozbierają się bez skrępowania i nie chowają za parawanami. Starsza pani smaży się w bikini, dziewczyna nosząca rozmiar 48 radośnie pluska w wodzie, ktoś wnosi na plażę babcię na składanym krzesełku

- wspominała dziennikarka.

Nad wodą miejsce jest bowiem dla każdej osoby, która może tam korzystać z pięknej pogody, prezentując swoje ciało – prawdziwe, choć czasami z niedoskonałościami.

Body shamming w internecie

Komentarze dotyczące czyjejś sylwetki pojawiają się zarówno na plaży, jak w internecie. W ostatnim czasie styczność z nimi miała chociażby Ania Wendzikowska, która pochwaliła się na Instagramie zdjęciem w kostiumie kąpielowym. Jeden z internautów bezpardonowo napisał wtedy pod postem:

Za chuda jesteś, ogarnij się!

W jej obronie stanęli pozostali użytkownicy Instagrama, a i sama dziennikarka żartobliwie odpisała.

Dobra, już idę się ogarnąć ?

- mogliśmy przeczytać.

Przyznała też, że od zawsze miała szczupłą sylwetkę. Choć kiedyś martwiła się tym, obecnie ten etap ma już za sobą.

Urlop mogą nam zepsuć również inne zachowania różnych osób. Jak grzecznie, acz skutecznie, zwrócić im uwagę? Dowiesz się z materiału z Dzień Dobry Wakacje.

Zobacz także:

Daria Ładocha szczerze o traumatycznym porodzie: "Powiedziano mi, że moje dziecko nie przeżyło"

Paulina Krupińska-Karpiel zdradza, jak wyglądało zapoznanie z rodziną męża: "Zaliczyłam dobry start"

Małgorzata Foremniak bez makijażu i z czarnym uśmiechem. Twarz mi blednie, włos mi rzednie, psują mi się zęby przednie"

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości