Gorące tematy

Najstarsze bliźnięta syjamskie nie żyją. Ronnie i Donnie Galyon mieli 68 lat

Gorące tematy

Tatiane Noviski Fornel/Getty Images

Najdłużej żyjące bliźnięta syjamskie, Ronnie i Donnie Galyon, zmarli 4 lipca 2020 roku w hospicjum, w mieście Dayton, w USA. Mieli 68 lat.

Ronnie i Donnie Galyon

Urodzili się 28 października 1951 roku. W dzieciństwie lekarze proponowali rodzicom rozdzielenie bliźniąt, jednak nie dawali gwarancji, że operacja się uda, dlatego nigdy do niej nie doszło. Do 39. roku życia Ronnie i Donnie pracowali w cyrku, dorabiając na leczenie i pomagając rodzicom w wychowywaniu dziewięciorga dzieci. Choć żaden z bliźniaków nigdy się nie ożenił, zgodnie twierdzili, że są swoimi najlepszymi przyjaciółmi.

Ronnie i Donnie byli ze sobą połączeni na poziomie brzucha - mieli wspólny układ trawienny.

Ronnie i Donnie z Dayton trafili nawet do Księgi Guinnesa. Do tego czasu rekord najdłużej żyjących bliźniąt syjamskich należał do Changa i Enga Bunker pochodzących z Chin, którzy dożyli 62 lat.

Kariera w cyrku bliźniąt syjamskich

Ronnie i Donnie do cyrku trafili w wieku trzech lat. Brali udział w "pokazach dziwadeł". Ich praca polegała na oglądaniu telewizji w przyczepie tak, by goście cyrku mogli ich obserwować. Bracia zjeździli Kanadę i USA. Dzięki swojemu zajęciu pomagali rodzicom w utrzymaniu całej rodziny, jak i w pokryciu kosztów ich leczenia. Z cyrku odeszli w 1991 roku i od tamtej pory aż do 2010 roku mieszkali sami. Musieli jednak wprowadzić się do rodziny ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Zmarli w hospicjum.

Zobacz wideo: Polskie bliźnięta syjamskie

Zobacz także:

Szokujące wyznania Johnny'ego Deppa. Aktor zdradził, dlaczego postanowił zakończyć związek z Heard

Influencerka zaczęła akcję zachęcającą do mówienia dzieciom "kocham cię". Niektóre komentarze szokują

Paris Jackson o próbach samobójczych: "Próbowałam się zabić wiele razy"

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości