Gorące tematy

Letni dress code dla panów. Irena Kamińska-Radomska: Elegancki mężczyzna chodzi tylko w długich spodniach

Gorące tematy

Irena Kamińska-Radomska o krótkich spodenkach dla mężczyzn

Kiedy za oknem temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza chcemy ubrać się jak najbardziej przewiewnie. Jednak, jak podkreśla Irena Kamińska-Radomska, wysoka temperatura nie zwalnia ze schludnego ubioru. Tym razem w rozmowie z dziendobry.tvn.pl specjalistka od etykiety wyjaśniła, że krótkie spodenki dla mężczyzn są wręcz niedopuszczalne.

Krótkie spodenki dla mężczyzny w lato?

Krótkie spodenki w lato wydają się być oczywistym wyborem. Kiedy temperatury rosną staramy się nasz ubiór ograniczyć do minimum. Jednak według dress code'u, temperatura nie jest żadnym wyznacznikiem ubioru.

- Nie wypada, żeby dorosły mężczyzna czy nawet młodzieniec, chodził po ulicy w mieście w krótkich spodenkach. Jest to foux pas. W tej chwili panowie narzekają na gorąco i pozwalają sobie na krótkie spodenki. Tak, jakby ich charaktery nagle się osłabiły, bo nie są w stanie dla przyzwoitego wyglądu wytrzymać temperatur. A kiedyś przecież nie było inaczej. Elegancki mężczyzna chodzi tylko w długich spodniach, oczywiście mówimy o ulicy - podkreśla stanowczo Irena Kamińska-Radomska.

Ekspertka powołując się na zasady, które obowiązują rodzinę królewską podkreśliła, że kiedyś chłopcy wręcz marzyli o tym, żeby nosić długie spodnie.

- Odnosząc się do tych krótkich spodenek, chciałabym powiedzieć, że tradycyjnie w rodzinie królewskiej, chłopak do pewnego wieku, tj. chyba 9 lat, nawet musi nosić krótkie spodenki. Nie może nosić długich. Dopiero wtedy, kiedy staje się młodzieńcem, może sobie na to pozwolić. Kiedyś chłopcy po prostu marzyli o tym, żeby nosić długie spodnie, jak ojciec czy starszy brat - opowiada Kamińska-Radomska.

Kiedy mężczyzna może nosić krótkie spodenki?

W niektórych sytuacjach mężczyzna może jednak pozwolić sobie na noszenie krótkich spodni. Przede wszystkim na plaży, ale również w trakcie aktywności sportowych, kiedy to taki ubiór jest wskazany.

- Mój mąż zakłada takie spodnie za kolano na golfa, to jest typowy ubiór do tej dyscypliny - wyznała Kamińska-Radomska. - Natomiast, tu warto wspomnieć, że rodzina królewska, kiedy nieżyjący już książę Filip, zabiegał o rękę królowej Elżbiety II, wtedy jeszcze księżniczki, został zabrany na przejażdżkę konną i on miał długie spodnie, a powinien mieć takie specjalne do kolan. Są pewne kanony i książę Filip został za to skrytykowany - dodała ekspertka.

W związku z powyższym, jeśli panom dokuczają upały, a chcą ubierać się zgodnie z dress codem, polecamy przewiewne tkaniny. Na gorące letnie dni najlepsze będą lniane spodnie. Występują w różnych kolorach, fasonach - nawet tych eleganckich, a co najważniejsze - przepuszczają powietrze.

Zobacz wideo: Jaki jest dziś elegancki mężczyzna?

>>> Zobacz także:

Rodzice zabierają dzieci na wakacje przed rozdaniem świadectw, bo "można zapłacić kilka tysięcy mniej". Co na to psycholog?

Orły 2021. Agata Kulesza uhonorowała matkę Tomasza Komendy. "Jesteś dla mnie wzorem"

Ewa Bem wraca na scenę po śmierci córki. "Jestem w pewnym sensie zdewastowana"

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Daria Pacańska

Pozostałe wiadomości