Gorące tematy

Akcja #TVNpomagajmysobie dobiegła końca. "W ciągu 11 dni udało się wydać 65 tysięcy posiłków"

Gorące tematy

Aktualizacja:

Dobiegła końca akcja #TVNpomagajmysobie, która miała za zadanie pomóc najbardziej potrzebującym w okresie pandemii. Było to wsparcie podwójne - osobom najuboższym potrzebującym wsparcia w formie ciepłego posiłku, a także restauracjom, które te posiłki ugotowały i dostarczyły.

Idea akcji #TVNpomagajmysobie

12 grudnia na kanale TVN, bezpośrednio po głównym wydaniu "Faktów" wyemitowany został specjalny blok reklamowy. Wpływy z jego emisji, które zostały obliczone na podstawie wyników oglądalności, zostały w całości przekazane na pomoc dla osób, które potrzebują wsparcia w postaci ciepłego posiłku, a także branży restauracyjnej mierzącej się z trudnościami w związku z drugą falą pandemii. Wspierane przez TVN restauracje przez 11 dni (od 14 do 24 grudnia) przygotowały posiłki na wynos, a banki żywności wskazały organizacje porządku publicznego, które najbardziej potrzebują pomocy.

Podsumowanie #TVNpomagajmysobie

W akcji wzięło udział 27 banków żywności w całej Polsce. Każdy wytypował organizacje wspierające osoby starsze, samotne, rodziny z dziećmi, bezrobotnych, bezdomnych, do których przekazywano posiłki i do nich zgłaszali się potrzebujący.

- W ciągu całej akcji, która trwała 11 dni, udało się wydać 65 tysięcy posiłków. (...) To były posiłki dwudaniowe, składające się z zupy oraz drugiego dania i oczywiście to były posiłki pełnowartościowe, czyli składające się i z mięsa i z warzyw - powiedziała w Dzień Dobry TVN dyrektor Banków Żywności SOS w Warszawie, Joanna Galek.

Do akcji dołączyło się także stowarzyszenie "Serduszko dla Dzieci", które na co dzień pracuje z rodzicami i ich pociechami. To oni prowadzą placówkę wsparcia dziennego, czyli tzw. świetlicę, w jakiej wspólnie gotują. Od połowy marca nie mogą tego realizować, więc posiłki dostarczane do domów są dla nich szczególnie ważne.

- Zgłosiliśmy potrzebę. Zgłosiliśmy ją właśnie do banku żywności, no i bank żywności pochylił się nad nami i stwierdził, że rzeczywiście ta potrzeba jest ważna i warto ją zaspokoić. (...) My cały czas wydajemy też paczki żywnościowe, współpracujemy też z innymi miejscami. Ważne jest, żeby ta pomoc cały czas szła - powiedziała w naszym programie pedagog i prezes stowarzyszenia "Serduszko dla Dzieci", Aleksandra Smolińska.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości