pomoc charytatywna

  Ratujesz uchodźców z Ukrainy i ich los nie jest ci obojętny? A może sam potrzebujesz pomocy? Powstała pierwsza platforma Hero to Hero, która łączy osoby potrzebujące z tymi, które chcą i mogą je wspierać.

  Ile pieniędzy udało się zebrać podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Padł rekord!

  Bohaterem odcinka był mieszkający w lokalu komunalnym raper, Krzysztof Łyszkowski oraz jego kolega Łukasz, który cierpi na porażenie czterokończynowe.

  "Na tym trzeba się skupić".

  Wika Stepaniuk to młoda mama, która wraz ze szwagierkami i pięciorgiem dzieci uciekła przed wojną w Ukrainie. By zarobić na chleb i leczenie siostry męża, wykorzystuje swoje umiejętności artystyczne i maluje stare kurtki, które przemienia w prawdziwe dzieła sztuki.

  67 restauracji dołączyło do akcji Gastro Lublin dla Ukrainy. Wesprzeć inicjatywę można z każdego zakątka Polski. Wystarczy zamówić posiłek.

  Idea sklepów charytatywnych przywędrowała do Polski z Wielkiej Brytanii. Są to miejsca, do których osoby prywatne oraz firmy przekazują rozmaite towary. Odpowiednio wycenione rzeczy trafiają na półki, a dochód ze sprzedaży jest przeznaczany na utrzymanie i rozwój sklepu.

  Choć najczęściej wysyła się listy do Mikołaja, fundacja Dajemy Dzieciom Siłę organizuje akcję, podczas której od Mikołaja można list otrzymać. To miły i ważny element oczekiwania na święta, który przy okazji wspomaga podopiecznych fundacji. O szczegółach w Dzień Dobry TVN opowiedziały psycholog Marta Wojtas oraz aktorka Katarzyna Ankudowicz.

  Po raz kolejny rusza Szlachetna Paczka, która pomaga najbardziej potrzebującym ludziom w Polsce. Każdy z nas może się włączyć w akcję i wesprzeć osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli Joanna Sadzik, Marta Mikliszańska oraz Jerzy Dudek.

  Rafał Collins o działalności charytatywnej.

  Kto otrzymał nagrodę?

  "W tym momencie to kryzys humanitarny"

  Dorota Wellman we współpracy z Katarzyną Nicewicz oraz Lusią Żagałkowicz, które na co dzień zajmują się pomocą bezdomnym, postanowiły zadbać o kobiety bez dachu nad głową i rozdać im biustonosze. To elementy garderoby, których każda z nich potrzebuje, jednak nie wszystkie mogą sobie na nie pozwolić. Pomysłodawczynie opowiedziały o swojej inicjatywie w Dzień Dobry TVN.

  Satyryk Marcin Daniec, wraz ze Stowarzyszeniem KRUSZA, zorganizował wyzwanie na rzecz chorującej na białaczkę Igi. Polega ona na czytaniu kolejnych fragmentów wiersza "Rzepka" Juliana Tuwima. O szczegółach akcji artysta kabaretowy opowiedział Katarzynie Olubińskiej-Godlewskiej.

  Dobiegła końca akcja #TVNpomagajmysobie, która miała za zadanie pomóc najbardziej potrzebującym w okresie pandemii. Było to wsparcie podwójne - osobom najuboższym potrzebującym wsparcia w formie ciepłego posiłku, a także restauracjom, które te posiłki ugotowały i dostarczyły.

  W ramach akcji TVN "Pomagajmy sobie" specjalną pomoc otrzymują osoby potrzebujące oraz restauracje, które najbardziej ucierpiały finansowo w trakcie pandemii koronawirusa. Jak to wygląda w praktyce? W Dzień Dobry TVN zrelacjonował to Piotrek Wojtasik.

  W tym roku odbyła się już 20. edycja Szlachetnej Paczki. Ze względu na COVID-19, tym razem była jeszcze potrzebniejsza i nieco inna niż zazwyczaj. Organizatorzy musieli zadbać o bezpieczeństwo wolontariuszy, beneficjentów i pracowników. Zaraz po wybuchu pandemii, zaczęli też zajmować się samotnymi osobami starszymi oraz dziećmi wykluczonymi cyfrowo. Jak wyglądała realizacja tegorocznej pomocy?

  Popularność można skutecznie przekuć w pożyteczne działanie - udowadnia aktorka Małgorzata Kożuchowska, a doceniają to obdarowane przez nią dzieci oraz magazyn "Forbes Woman", który umieścił ją na liście 100 Kobiet Roku 2020. Jej akcja "Milion na Milion" wymyślona została tak, aby każdy mógł się do niej przyłączyć. Sieć podbija właśnie związany z nią charytatywny challenge, w którym wystąpili już m.in. Joanna Koroniewska, Robert Lewandowski i Rafał Zawierucha.

  Zwyciężczyni tegorocznego French Open wspólnie ze swoim teamem dołączyła do drużyny Szlachetnej Paczki. Iga Świątek tym razem pomogła rodzinie pani Alicji, która ma czwórkę dzieci i wychowuje je zupełnie samotnie.

  Podczas spaceru po ulicach Warszawy Filip Chajzer natknął się w samym centrum miasta na lokal do wynajęcia za równowartość... czterech paczek papierosów. Okazja niebywała, dlatego dziennikarz Dzień Dobry TVN postanowił jej nie zmarnować. W lokalu urządził warsztat napraw i porad wszelakich. Z czym - oprócz świni - przychodzili do niego ludzie? Na co przeznaczył zebrane pieniądze?

  Polscy projektanci mody postanowili wesprzeć UNICEF i dzieci w Afryce. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Teresa Rosati, Natasza Urbańska i Agnieszka Komornicka, Łukasz Jemioł oraz duet Bohoboco. Zaprojektowali specjalne laleczki, które będą przekazane na cele charytatywne.