Zwierzęta

Jedyna taka hodowla w Europie. Poznajcie niezwykłe psiaki rasy Phú Quốc Ridgeback

Zwierzęta

Aktualizacja:

Jedni z podróży przywożą magnesy, inni pocztówki, a Michał Pilaszek i Cindi Ellison z Wietnamu zabrali do Polski… psiaki rasy Phú Quốc Ridgeback. Obecnie jako jedyni w Europie mają hodowlę tych czworonogów. Co to za rasa? I dlaczego jest zagrożona?

Wyjątkowa rasa Phú Quốc Ridgeback

Phú Quốc to wietnamska wyspa w Zatoce Tajlandzkiej, przy granicy z Kambodżą. To właśnie tam powstała rasa psów Phú Quốc Ridgeback. Po wojnie w Wietnamie było zaledwie 800 jej przedstawicieli. Biolodzy zmartwieni tym faktem, zaczęli więc hodować psy także poza wyspą.

Obecnie na świecie jest ich około kilku tysięcy. Do szczęśliwców posiadających psiaki rasy Phú Quốc Ridgeback należą Michał Pilaszek i Cindi Ellison, którzy przywieźli je z Wietnamu.

Jak sami przyznali, nie była to łatwa procedura, bo musieli zmierzyć się ze wszystkimi formalnościami. Udało się. Psiaki przyleciały wraz z nimi i zagościły w naszym programie.

Co ciekawe, para nie miała wcześniej w planach założenia hodowli. Pomysł ten narodził się dopiero, gdy ich suczka niespodziewanie zaszła w ciążę. Wówczas Michał postanowił rozpocząć przygodę ze świadomą hodowlą tej rzadkiej rasy.

Ze względu na swoją unikatowość, psy te są drogie. Szczeniaki to koszt ok. 15 tys. zł.

- W Polsce i Stanach cena jest podobna. Ze względu na pandemię i na to, że rasa nie jest znana w Polsce, obniżyłem cenę do 5 tys. złotych, ponieważ ważne jest dla mnie, by szczeniaki znalazły kochający dom. Aby poświęcono im czas - oświadczył Michał.

Charakterystyka rasy Phú Quốc Ridgeback

Co warto wiedzieć kupując psa rasy Phú Quốc Ridgeback?

- Phú Quốc to rasa psów bardzo aktywnych. Potrzebują pewnego rodzaju poświęcenia od właściciela. Nie wystarczy im 2 czy 3 razy dziennie wyjść na spacer. Najlepiej sprawdzi się dla nich dom z ogrodem. Są to też psy, które trzeba trenować i tresować. One są bardzo inteligentne. Uwielbiają się uczyć – oznajmił hodowca.

- Jeśli są zaniedbane przez swojego właściciela, to po prostu zaczynają kombinować. Nasze, chociażby przeskakują przez 2-metrowe ogrodzenie, a to są 3,5-miesięczne szczeniaki – dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Zabawki dla czworonoga, gdy właściciela nie ma w domu. Co poleca Pan Gadżet?

Jak pies z kotem, czyli wspólne życie czworonogów pod jednym dachem. "Wymaga to od nas dużo cierpliwości, wiedzy i spokoju"

Kot Borys od 9 lat mieszka na drzewie. "Nie znamy świata zwierząt na tyle, aby go rozumieć"

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości