Styl Życia

Ekskluzywna Psia Wioska. "Nie zgadzamy się na to, żeby pies był w boksie czy na betonie"

Styl Życia

Ekskluzywna Psia Wioska. "Nie zgadzamy się na to, żeby pies był w boksie czy na betonie"

Piotr Wojtasik udał się do Przemyśla i odwiedził Psią Wioskę. To właśnie w tym miejscu czworonogi pod okiem swoich opiekunów mogą poczuć namiastkę domu oraz oswoić się z nowymi warunkami przed adopcją. Na czym polega funkcjonowanie nowoczesnego schroniska? Opowiedział nam o tym pomysłodawca miejsca, pan Radosław. 

Nowoczesny projekt Psia Wioska

Psia Wioska to pionierski projekt, który ma na celu polepszyć komfort życia zwierzaków ze schronisk, szczególnie tych starych i schorowanych. Czworonogi, które do tej pory zamknięte były w boksach, dzięki inicjatywie mogą poczuć, czym jest domowe ciepło, kanapa i czuły opiekun.

- Zrobiliśmy projekt Psia Wioska i stwierdziliśmy, że nie zgadzamy się na to, żeby pies był w boksie czy na betonie. Chcemy normalności dla tych psów – powiedział pan Radosław.

Mężczyzna przyznał także, że wiele osób chcąc pomóc bezpańskim psom spacerującym po ulicach, łapie je i prowadzi do schroniska. Niestety jest to tzw. niedźwiedzia przysługa. Ilość psów przebywających w jedynym ośrodku jest przerażająca. Czworonogi zamknięte w boksach zazwyczaj spędzają tam ostatnie dni swojego życia.

Tam jest już tylko wegetacja. My te psy wyciągamy z tego systemu i dajemy je do psich domków 

- dodał mężczyzna. 

Psia Wioska – funkcjonowanie

Psia Wioska jest nowoczesnym schroniskiem, które ma na celu zapewnić czworonogom lepszą jakość życia. Na terenie wioski powstało wiec siedem domków, a w każdym z nich przebywa pies i człowiek. Opiekunowie codziennie rano wychodzą z podopiecznymi na spacery, a następnie karmią je i przez 8, a nawet 10 godzin przebywają z nimi w domku. Dzięki temu psiaki uczą się przystosowania do domowych warunków. Twórcy pracują także nad psychiką pupili oraz przygotowują je do adopcji.

- Będziemy robić tak, że jednego pieska wydamy na adopcji i bieżymy kolejnego. Zamysł jest taki, że ma być z nami około 2-3 psów w każdym domku – powiedziała jedna z opiekunek. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Unia Europejska chce wprowadzić paszporty dla zaszczepionych. Czy Polski rząd popiera ten pomysł?

Czy możemy skorzystać z hotelu w przypadku pogrzebu rodzica?

Blue Monday nie taki straszny! Sprawdzone sposoby na poniedziałek, czyli jak dobrze zacząć tydzień?

Reporter: Piotr Wojtasik
Co sądzisz o tym artykule?
181
37
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
13
13.07.2021
Maria
Wspanialy pomysł. Super, że o tym piszecie. Stop Wojtyszkom!
09.06.2021
Ala
Zainteresujcie się tą fundacją, ale tak na poważnie, a nie jako ich PRowcy. Dołączcie do grupy na fb "Ada tak nie wypada"
16.05.2021
Czytelnik !
W pełni popieram taką inicjatywę lecz jest jeden problem. Problemem są psie odchody na ścieżkach i na szańcu fortecznym gdzie spacerują ludzie.nikt nie zdaje sobie sprawyze smrodu i uciążliwości psiego ujadania. Psy atakują ludzi spacerujących po zabytkowym szańcu z I wojny światowej ! Taką wioskę to trzeba wybudować poza granicami Przemyśla a nie w mieście, gdzie jest już uciążliwość ze spacerującymi wolontariuszami , nie zbierają odchodów po psach i wszędzie się walają !
22.01.2021
Lusia
Również popieram, żaden pies nie powinien być w kojcu czy na łańcuchu przy budzie. Miejsce psa jest w domu z ludźmi a jak nie chcesz trzymać psa w domu to nie powinieneś go mieć.
21.01.2021
dominika_gajewska2d5h
Grupa na fb - Ada tak nie wypada.
Zaprasza
21.01.2021
Anetaghs0
Szkoda że strona Ady nie wyświetla filmików niezalogowanym
20.01.2021
Aga
Super inicjatywa z ta wioską dla piesków..popieram z całym sercem...
20.01.2021
Krzych
Takich ludzi trzeba wspierac i doceniać .. wszystkich pracowników ...Tak trzymać!
20.01.2021
Nusia
Uwielbiam ich ♥️
20.01.2021
orzeszek
Wspaniali ludzie kochajacy zwierzeta
20.01.2021
Ewa
Wielkie serca ,wspaniali ludzie kochający zwierzątka ♥️♥️♥️to ADA
19.01.2021
Sonia
Kocham Adę. Są tam najwspanialsi ludzie na Ziemi
19.01.2021
Ilona
❤️
Rozwiń wszystkie komentarzy