Piotr Wojtasik

  Jaki będzie finał sprawy?

  Szkoła Podstawowa nr 34 we Wrocławiu ma olbrzymi problem. Fachowcy obawiają się, że wkrótce przy Gałczyńskiego 8 zawali się strop. W placówce trwa więc remont, ale nie wiadomo, kiedy dobiegnie końca. Rodzice uczniów są tym zaniepokojeni, bo część dzieci skierowanych zostało do innych placówek, w tym do przedszkola.

  17. edycja amerykańskiego "Mam Talent" była rekordowa pod kątem liczby oglądających ją Polaków. I mowa tutaj bynajmniej nie tylko o Polonii. Nasi rodacy z zapartym tchem śledzili losy Sary James.

  - Kiedy zaczynasz ćwiczyć po to, żeby schudnąć, albo bo się nie lubisz, bo się nienawidzisz, bo się sobie nie podobasz, to mam wrażenie, że g**** z tego wychodzi - mówiła bez ogródek.

  Co trafiło do archiwum w Sokołowsku?

  Wakacyjna przekąska musi być nie tylko pożywna, ale również smaczna, aby przypadła do gustu najmłodszym. Piotr Wojtasik sprawdził, co w plenerowej kuchni Projektu Plaża przygotował Sebastian Olma.

  W strefie Projektu Plaża w Międzyzdrojach pojawił się Janusz Chabior. Jak i gdzie spędza urlop oraz jakie ma plany na nadchodzące miesiące? O tym opowiedział podczas rozmowy z Piotrem Wojtasikiem.

  Rower to nie tylko środek transportu. Odpowiedni model pozwala wykonywać niezwykłe ewolucje. Miłośnicy tego rodzaju sportu zaprezentują swoje umiejętności już w najbliższy weekend na Happy Bike Beskidy w Bielsko-Białej. Jednym z uczestników będzie Kamil Kobędzowski. Jak zaczęła się jego przygoda z ekstremalną jazdą na rowerze?

  Edukacyjno-artystyczna przestrzeń jest poświęcona jednemu z najlepszych polskich satyryków.

  Sokołowsko to niewielka wieś na Dolnym Śląsku, która przyciąga swoim niezwykłym urokiem artystów. To właśnie w tym miejscu osadzona jest fabuła najnowszej książki Olgi Tokarczuk. W czym tkwi fenomen tej niezwykłej miejscowości?

  Mieszkańcy Mokotowa i Saskiej Kępy mają dość patoparkowania. Nie mogą wyjechać z osiedla, przejść z wózkiem po chodniku. - Co na to straż miejska? - zapytał Piotr Wojtasik, reporter Dzień Dobry TVN.

  Muzeum Odry na wodzie, to miejsce odwołujące się do dziedzictwa wrocławskiego węzła wodnego.

  To wyjątkowe miejsce, które pozwala maluchom - choć na chwilę - zapomnieć o wojnie.

  Jerzyki to niewielkie ptaki, które zjadają duże ilości komarów. Dlatego nazywane są cichymi bohaterami w walce z tymi owadami. Jak zachęcić je do zamieszkania w bloku?

  Rekord na polskim rynku sztuki.

  Czym są fuczki, proziaki i gomółki serowe?

  Bioteka w Lublinie to niezwykłe miejsce i zarazem najlepsze wnętrze użyteczności publiczne w Polsce. Jak powstało? Dlaczego warto je odwiedzić? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Dolny Śląsk to historyczna kraina skarbów. Pełen jest zamków, pałaców i zakamarków, w których Niemcy pod koniec II wojny światowej ukrywali dokumenty, zabytki, wyposażenia kościołów. O tym wyjątkowym miejscu w Dzień Dobry TVN opowiedziała Joanna Lamparska, autorka książki pt. "Ostatni świadek. Historie strażników hitlerowskich skarbów".

  Okazuje się, że bociany bez pomocy człowieka są w stanie przetrwać nawet najgorsze mrozy - mówił Kamil Piwowarczyk ze Stowarzyszenia Szansa dla Bociana. Co jeszcze zdradził ekspert na antenie Dzień Dobry TVN?

  Ogród Botaniczny UW jest odwiedzany przez wielu miłośników roślin, którzy doceniają możliwość obejrzenia ich na żywo. Ostatnio jednak złodziej ukradł stamtąd niezwykle cenny okaz. Jak do tego doszło? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała kurator kolekcji roślin tropikalnych, Joanna Bogdanowicz.

  Aby wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy gwiazdy, sportowcy, czy politycy oddają cenne przedmioty na aukcje. Na taki ruch zdecydował się m.in. Donald Tusk. Wylicytować można jego hulajnogę. Dlaczego wybrał akurat ją? Dowiecie się tego z naszej rozmowy.

  Koronki z Koniakowa są znane na całym świecie. Teraz po raz kolejny zrobiło się o nich głośno, ponieważ tamtejsze koronczarki stworzyły gigantyczną serwetę i niebawem zaprezentują ją w Dubaju. O swojej pracy opowiedziały w Dzień Dobry TVN.

  Patrycja Walter-Zagórska na co dzień prowadzi bistro. Fascynuje ją gotowanie na wolnym ogniu w niebanalnych miejscach. O swojej pasji kucharka opowiedziała teraz w Dzień Dobry TVN.

  Świąteczne Miasteczko Dzień Dobry TVN zawitało do Kłodzka. Plac przy Rynku Gotyckim zamienił się w prawdziwą wioskę świętego Mikołaja. Nie zabrakło wyśmienitej kuchni, bożonarodzeniowych piosenek i niesamowitej atmosfery.

  Idealnym prezentem dla kucharza-amatora będzie jakiś gadżet, który ułatwi mu pracę w kuchni i przygotowywanie posiłków. Na co warto zwrócić uwagę? Na ten temat rozmawialiśmy z Piotrem Kucharskim, kucharzem.

  Co warto tam zobaczyć?

  Dzięki złotemu medalowi w sztafecie mieszanej Polska zaliczyła gigantyczny awans w generalnej klasyfikacji olimpijskiej. To jednak nie koniec zmagań biało-czerwonej reprezentacji. Komentator sportowy Marek Rudziński ocenił szanse polskich sportowców na kolejne sukcesy.

  Trwają igrzyska olimpijskie w Tokio. Bierze w nich udział udział około 11 tys. zawodników z ponad 200 krajów, którzy rywalizują w 33 dyscyplinach o 339 kompletów medali. Jeden z nich zdobyły Polki. O tym w Dzień Dobry Wakacje opowiedział komentator Eurosportu, Marek Rudziński.

  Jest absolwentką Academy of Dramatic Arts w Sztokholmie. Aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna dobrze znana fanom serialu "Miłość i anarchia". Poznajcie Carle Sehn wschodzącą gwiazdę szwedzkiego kina.

  Kolejnym bohaterem naszego cyklu "Dzień dobry, tu kurier" jest Kacper. Chłopak jest wychowywany przez dziadków. Jego mama wyjechała do Niemiec i z powodu pandemii kobieta nie mogła zobaczyć się z synem i złożyć mu życzeń z okazji 18. urodzin. O pomoc poprosiła naszą redakcję.