hodowla

  Mięso z królika ma wysokie wartości odżywcze i jest bardzo zdrowe, dlatego zwierzęta te są hodowane głównie dla zysków z mięsa. Króliki, zwłaszcza miniaturki, jako niezwykle urocze i przyjemne zwierzęta są również traktowane jako domowe pupile. Dowiedz się, na czym polega hodowla królików na mięso i hodowla królików miniaturowych.

  Termin aksolotl ma poniekąd ma dwa znaczenia, które mogą mogą powodować konsternację. Co to jest aksolotl? W ścisłym znaczeniu pojęcie to oznacza stan rozwoju osobniczego i dotyczy gatunków płazów. Najczęściej jednak jest przypisywany ambystomie meksykańskiej – popularnemu zarówno w hodowlach amatorskich i profesjonalnych płazowi, przypominającemu małego smoka.

  Jeśli jesteś zdecydowany na hodowlę, dowiedz się, co wpływa na długość życia świnki morskiej i co jako właściciel możesz zrobić, aby jak najlepiej się nią opiekować.

  Trawy ozdobne to coraz częściej uprawiana w naszych ogrodach grupa roślin. I nie ma się czemu dziwić – są bardzo atrakcyjne, proste w uprawie i szybko rosną. Ciekawym przykładem trawy jest miskant chiński "Morning Light".

  Laurencja i Marcin Kaczmarscy na co dzień zajmują się hodowlą i kolekcjonowaniem kwiatów.

  Spełnienie podstawowych zasad ma wpływ na żywotność i zdrowie zwierzaka.

  Dlaczego pytony cieszą się takim zainteresowaniem?

  Oliwier Kwiryng to 12-latek z nietypową pasją - chłopiec hoduje kury. Do swojego świata zaprosił redakcję programu Dzień Dobry TVN. Dlaczego spośród tysięcy gatunków zwierzątek domowych wybrał kury?

  Leszek Juraszek, hodowca kur, podzielił się z widzami Dzień Dobry TVN sposobem na sprawdzenie świeżości jaj.

  Jakiego terrarium potrzebuje i czym go karmić?

  Jak wygląda życie z kolorowymi ptakami?

  Żurawka ogrodowa to mała, niepozorna bylina. Charakteryzują ją krótkie, lecz silnie ulistnione pędy. I to właśnie one w wielu zróżnicowanych kolorach (popularne są odmiany: żurawka zielona i żurawka bordowa) przez cały rok zachwycają swoim eleganckim, prostym wyglądem. Nie jest to trudna w uprawie bylina - żurawka sprawdzi się nie tylko w ogrodach profesjonalistów, ale i amatorów.

  Wilczomlecze to jedne z najbardziej różnorodnych gatunków, które można spotkać w ogrodach i w domach. Zaliczane są do roślin dekoracyjnych, mają oryginalne kształty i pokroje. Naturalnym miejscem ich występowania jest Afryka, choć dzięki sprowadzeniu nasion poszczególne odmiany przyjęły się również w Europie. W Polsce można spotkać około 20 różnych gatunków, a jednym z nich jest właśnie wilczomlecz groszkowy. Poznaj zastosowanie sadzonek oraz sposób ich uprawy.

  Hodowla motyli w domu nie jest łatwym zadaniem, dlatego że owad dorasta w sztucznych warunkach, które nie są dla niego naturalnym środowiskiem. Warto więc wiedzieć, jak zadbać o to, by z niepozornej gąsienicy przyniesionej do domu wyhodować pięknego motyla i o niego zadbać.

  Chcesz rozpocząć hodowlę mrówek w warunkach domowych? Musisz wiedzieć, skąd zdobyć owady, a także w jaki sprzęt się zaopatrzyć. Podpowiadamy, od czego zacząć.

  Akcesoria dla królików to niezbędny element ich życia. Zabawki stwarzają królikom idealne warunki do rozwoju i doskonale wypełnieniają im czas. W przeciwnym razie króliki się nudzą i niszczą wyposażenie domu.

  Akwarium dla żółwia jest doskonałą ozdobą domu, ale to przede wszystkim bezpieczna strefa dla naszego milusińskiego. Gad powinien przebywać w warunkach zbliżonych do tych naturalnych.

  Widok psa z kością stał się tak popularny, że wiele osób uważa, że to jeden z głównych posiłków czworonogów. Zwierzaki często otrzymują resztki obiadu w takiej właśnie postaci. Właściciele powinni jednak traktować kości jako okazjonalną przekąskę, a karmę lub gotowane jedzenie jako główny posiłek. Należy również pamiętać, że niektóre kości nie powinny być podawane czworonogom z uwagi na ryzyko zadławienia się lub skaleczenia przełyku. Jakie kości dla psa są bezpieczne?

  Jedzenie dla chomika jest ogólnodostępne i niedrogie. Chomiki domowe odżywiają się zarówno roślinami, jak i mięsem. Sprawdź, co jedzą chomiki dżungarskie, syryjskie, a czym odżywiają się chomiki europejskie i chomiki Roborowskiego.

  Trawy dekoracyjne coraz częściej pojawiają się w polskich ogrodach. Doceniane są nie tylko ze względu na swoje walory estetyczne, ale również na uniwersalność. Jednym z gatunków najchętniej sadzonych w ogrodach jest rozplenica japońska. Na szczególną uwagę zasługuje jej odmiana "Rubrum". Czym wyróżnia się ten rodzaj trawy? Jakie ma zastosowanie w ogrodzie? Jak wygląda uprawa i zimowanie rozplenicy "Rubrum"?

  Patyczak rogaty to popularny owad hodowlany, który zachwyca nietuzinkowym wyglądem i zdolnościami kamuflażu. Opieka nad patyczakami i odżywianie ich nie należą do skomplikowanych i problematycznych. Co jedzą patyczaki hodowane w warunkach domowych?

  Agnieszka i Dawid postanowili zamieszkać na wsi. Zbliżając się do natury, zdecydowali zadbać o naturalną równowagę otoczenia. I tak do ich życia wkroczyło bydło szkockie.

  Papuga nimfa to jeden z najczęściej wybieranych przez polskich hodowców gatunków. Decyduje o tym nie tylko ciekawy wygląd tego ptaka – występuje w różnych odmianach barwnych, ale również łatwość w hodowli i kontaktowość. Nimfy mogą mieszkać zarówno w wolierze wewnętrznej, jak i zewnętrznej, o ile jest ona zadaszona.

  Żółwie greckie cieszą się coraz większą popularnością wśród miłośników zwierząt egzotycznych. Warto poznać najważniejsze zasady dotyczące karmienia i hodowli.

  Agnieszka i Jarosław zamieszkali pod Krakowem i choć tego nie planowali – zaczęli hodować kozy. Obecnie wytwarzają mleczne produkty, które następnie rozprowadzają. Dlaczego warto kupować produkty kozie i kto szczególnie powinien po nie sięgać? Na te pytania odpowiedziała obecna w studio Dzień Dobry TVN Katarzyna Błażejewska-Stuhr, dietetyk kliniczny, psychodietetyk. 

  Grab kolumnowy występuje w większości krajów europejskich. Najczęściej spotyka się go w parkach oraz na terenach zieleni miejskiej. W ogrodach bywa sadzony jako soliter. Ciekawym zastosowaniem rośliny jest formowany, gęsty żywopłot lub drzewko bonsai. Na jakie odmiany zwrócić uwagę i czym się wyróżniają? Jak uprawiać grab pospolity kolumnowy?

  Dynie olbrzymie to wyjątkowe okazy warzyw, które mogą osiągać wagę zbliżoną do samochodów osobowych. Unikatowy egzemplarz wyhodowany przez Mateusza Dąbrowskiego z Zarzecza waży blisko 850 kilogramów i zapewnił plantatorowi zwycięstwo w zawodach organizowanych na Opolszczyźnie.

  Kupidynek to ozdobna roślina, podobna do chabra i stokrotki. Rośnie na łąkach i w ogrodach. Ze względu na ich trwałość, kwiaty wykorzystuje się również jako ozdobę ciętych bukietów. Ma konkretne wymagania w uprawie i pielęgnacji. Cechuje się delikatnością i subtelnością. Ze względu na swoje rozmiary w kompozycjach rabatowych może być kolorowym tłem dla innych, mniejszych roślin.

  Fretka domowa skradła serce wielu osobom, jej hodowla nie jest jednak łatwa. Jeśli chcesz w swoim domu trzymać fretkę, dowiedz się, jakie warunki bytowe jej zapewnić i jak właściwie ją pielęgnować.

  "Nazwisko zobowiązuje mnie do opieki"