hodowla psów

    Pieluchy dla psa są rozwiązaniem, które pozwoli utrzymać czystość w domu i poprawić komfort zwierzęcia w sytuacji, kiedy zachowanie higieny jest utrudnione. Odpowiednio dobrane nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu pupila. Jednak ich stosowanie powinno wynikać z realnej potrzeby, a nie wygody właściciela.

    Psy rasy tosa inu wyhodowane zostały w Japonii jako krzyżówka psów kilku ras. Ich przeznaczeniem były walki psów. Mimo to psy japońskie tosa inu, jeśli mają kochającego i konsekwentnego opiekuna, są łagodne i bardzo oddane rodzinie, której stają się członkiem.

    Jedni z podróży przywożą magnesy, inni pocztówki, a Michał Pilaszek i Cindi Ellison z Wietnamu zabrali do Polski… psiaki rasy Phú Quốc Ridgeback. Obecnie jako jedyni w Europie mają hodowlę tych czworonogów. Co to za rasa? I dlaczego jest zagrożona?

    Mała powierzchnia, brud, przepełnione klatki, przestraszone i często chore zwierzęta bez dobrej opieki weterynaryjnej. Dla pseudohodowców najważniejszy jest zysk. Nie interesują ich warunki w jakich żyją zwierzęta. O tym, jak sprawdzić, czy zwierzę pochodzi z takiej hodowli i gdzie można zgłosić taką "fabrykę bólu i strachu", w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Grzegorzem Bielawskim i dr. Franciszkiem Paśko.