Zwierzęta

Karmienie krokodyli we wrocławskim Afrykarium. Czy Bartek Jędrzejak sprostał zadaniu?

Zwierzęta

Aktualizacja:

Bez wątpienia krokodyle są jednymi z najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. Równocześnie są jednak niezwykle troskliwe i rodzinne. Tajniki ich życia zgłębiał w Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak. Prezenter pogody odwiedził bowiem wyjątkowe Afrykarium we Wrocławiu.

Afrykarium we Wrocławiu

Afrykarium otwarto w 2014 roku. To pierwsze w Polsce oceanarium oraz jedyne na świecie, które poświęcone jest faunie i florze jednego kontynentu. Dzisiaj oceanarium we wrocławskim zoo to jedna z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Posiada trzy kondygnacje, z czego jedna znajduje się pod ziemią. Panuje tam temperatura 27 st. C, a wilgotność powietrza osiąga prawie 80 proc.

Dzięki niepowtarzalnej koncepcji obiektu, Afrykarium przedstawia różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Jakie? Morze Czerwone (w tej sekcji można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb), Afrykę Wschodnią (spotkamy tutaj m.in. hipopotamy nilowe, mrówniki, kolonię golców czy jedne z najmniejszych antylop świata, czyli dikdiki), Kanał Mozambicki (w przezroczystym tunelu można podziwiać np. żółwia zielonego, rekiny i płaszczki), Wybrzeże Szkieletów (tam zobaczymy kotiki afrykańskie, pingwiny przylądkowe, meduzy czy mureny), a także Dżunglę nad rzeką Kongo (tam mieszkają krokodyle i manaty oraz liczne gatunki ptaków).

Krokodyle w Afrykarium

W Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak odwiedził Afrykarium. Opowiadał, że wizyta w tym miejscu jest świetnym pomysłem w czasie ferii zimowych.

- Jesteśmy w ogrodzie zoologicznym we Wrocławiu, który jest otwarty. Każdego dnia można tutaj przyjść, zwiedzać, podziwiać zwierzęta i dużo się tutaj dzieje. Zwierzęta czekają na zwiedzających - mówił prezenter pogody.

Jemu samemu również pobyt tam sprawił wiele radości, dlatego, że miał możliwość przyjrzeć się codzienności egzotycznych zwierząt. Zafascynowały go m. in. krokodyle, które są niebezpieczne, ale równocześnie troskliwe i rodzinne .

- Samica opiekuje się gniazdem, pilnuje, kiedy młode zaczną wychodzić i wtedy asekuruje i doprowadza je do wody - opowiadał w naszym programie Marek Pastuszek, kierownik terrarium.

Każdy krokodyl ma także swój odrębny charakter i każdy jest inny. Bartek przekonał się o tym podczas karmienia. Gdy dla dwóch zwierzaków rzucił pojedynczy kawałek mięsa, można było zauważyć, że jeden gad jest z tego powodu bardzo niezadowolony.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości