Dom

"Powinien kochać ludzi". Jakie jeszcze cechy musi mieć dobry agent nieruchomości?

Dom

Jak wybrać dobrego pośrednika nieruchomości?

Zakup domu czy mieszkania to poważne przedsięwzięcie. Część osób, które decydują się na taką inwestycję, korzystają z pomocy pośredników nieruchomości. Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania? Czym cechuje się dobry pośrednik? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadali Dagmara Tajerle, laureatka konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2020 oraz Jakub Kląskała, ekspert Otodom.

Jaki powinien być dobry pośrednik nieruchomości?

Dobry pośrednik powinien przede wszystkim kochać ludzi i z łatwością nawiązywać z nimi kontakty. Musi być także odpowiedzialny. - Niejednokrotnie przejmujemy majątki naszych klientów do obsługi sprzedaży i zakupu nieruchomości - mówiła w Dzień Dobry TVN Dagmara Tajerle, laureatka konkursu Lider Nieruchomości Otodom 2020. Pożądanymi cechami pośrednika są również sumienność, pracowitość, a także umiejętność słuchania, aby właściwie ocenić potrzeby danego klienta. - Powinien mieć też dużo pokory, upór w dążeniu do celu, być silnym psychicznie i mieć dużo cierpliwości - dodała.

Zdarzają się osoby, które nie chcą skorzystać z fachowej pomocy przy kupnie czy sprzedaży nieruchomości z obawy, że pośrednik będzie chciał im "coś wcisnąć". Z taką opinią nie zgadzają się nasi goście, ponieważ w pracy pośrednika niezwykle ważna jego reputacja. - Rola agenta jest bardzo ważna w tym procesie (...), konkurs Lider Nieruchomości Otodom pozwala nam wybrać te profesjonalne agencje. Stworzyliśmy ten konkurs we współpracy z niezależną agencją badawczą, która opracowała specjalne algorytmy i wskaźniki, które pozwalają ocenić profesjonalizm - mówił Jakub Kląskała, ekspert Otodom.

Konkurs Lider Nieruchomości składa się z trzech etapów. Na każdym z nich oceniania jest jakość usług oferowanych przez agencje. Te podmioty, które w pierwszych dwóch etapach zdobyły najwięcej punktów, przechodzą do audyt tzw. tajemniczego klienta. - Tam weryfikujemy, czy agent słucha, czy weryfikuje nasze potrzeby, czy oferta, którą chce nam przedstawić, spełnia te potrzeby. Agencje, które uzyskają najwyższy wynik, zostają liderami nieruchomości. My na podstawie tych wyników wybieramy liderów na każde województwo - dodał Jakub Kląskała.

Warto dodać, że uroczystą galę z wręczenia nagród będzie można zobaczyć już w najbliższy piątek (1 kwietnia) o 19:00 na kanałach YouTube TVN oraz Facebook i LinkedIn Otodom.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy agenta nieruchomości?

Osoby, które przy sprzedaży czy zakupie nieruchomości skorzystają z pomocy agenta nieruchomości, mogą wiele zyskać. Wsparcie pozwoli przede wszystkim zaoszczędzić sporo czasu. - Agent nieruchomości to specjalista, (...) doradca, który siedzi w tym długi czas. Śledzimy różnego rodzaju trendy, czytamy raporty. Jesteśmy w stanie - współpracując z innymi agentami - szybciej zadziałać, czy to z ofertą, czy zakupem nieruchomości danego klienta. Do tego jesteśmy specjalistami. Wiemy, jak przygotować ofertę, jak ją promować, do jakiego targetu kierować ofertę - mówiła Dagmara Tajerle.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości