Aranżacje wnętrz

"Odpicowane mieszkanie" i sposób na przytulne, niepowtarzalne wnętrza

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

Osiedle kostek w Siemianowicach Śląskich - to właśnie tu wychowywała się Zuzia, która na naszej grupie "odpicowane mieszkanie" pochwaliła się wnętrzami rodzinnego domu. Kasia Jaroszyńska postanowiła odwiedzić z kamerami to klimatyczne miejsce.

Cudowny chaos dużej rodziny

Dom państwa Maliszewskich to nie tylko piękne wnętrza, ale i niepowtarzalny klimat, który tworzą domownicy: tata, mama oraz trzech synów - Gniewko, Iwko i Joszko. Jaka jest historia tego miejsca? Nieruchomość położona na osiedlu kostek należała kiedyś do rodziców pani Zuzanny. To właśnie tu nasza bohaterka spędzała swoje dzieciństwo. Po latach, kiedy rodzice przekazali małżeństwu dom, rodzina postanowiła odnowić wnętrza i zamieszkać w domu z tradycjami.

Myślę, że charakter naszej rodziny pasuje do tego wnętrza. Mieszko jest architektem, więc on zaprojektował te pomieszczenia od nowa, a ja zajmowałam się stroną aranżacyjno-wnętrzarską

- powiedziała Zuzanna Marczyńska-Maliszewska.

Pierwszym pomysłem rodziny było jednak to, aby wykorzystać wszystkie przedmioty, które przez lata udało się zebrać. Pani Zuzanna przyznała, że nie chciała kupować nowych mebli, z tego powodu w domu zostawiła na przykład stolik kawowy po dziadkach czy krzesła, które otrzymała od wujka lub cioci. Charakterystycznym punktem domu jest także galeria ścienna. Grafiki, zdjęcia i obrazy wypełniają niemalże całą ścianę w salonie.

Wszystkie te elementy mają znacznie. Jest tutaj dużo grafik od moich znajomych z ASP, bo ja skończyłam ASP w Katowicach. Są litografie, jest sitodruk, jest też sporo zdjęć

– powiedziała pani Zuzanna.

Małpi gaj dla dzieci i klimatyczna sypialnia rodziców

Mając trójkę małych dzieci, rodzice pomyśleli o kąciku dla najmłodszych. W pokoju, który dawniej był salonem, rodzina zaprojektowała dla synów domowy plac zabaw. Ścianka wspinaczkowa, drążki i zabawki to świetny sposób, by dzieci mogły się wyszaleć, gdy pogoda za oknem nie dopisuje. Miejscem niezwykle ważnym jest także sypialnia. W pokoju tym uwagę zwraca przede wszystkim niebieska ściana z przetarciami.

To jest ściana ochrzczona przez nas mianem ściany płaczu. Wyszło to przypadkiem, bo to miała być klasyczna ściana ombre, ale zaczęły mi wychodzić jakieś zacieki i postanowiłam, że pójdę tym tropem

- wytłumaczyła właścicielka domu.

Sposób na przytulne wnętrza

To ważne, aby dom nie był tylko budynkiem, ale również naszym "miejscem na ziemi", oazą. Wpływ na to może mieć sposób urządzenia miejsca, w którym żyjemy. Co zrobić, aby nasze wnętrza stały się przytulne? Ewa Mierzejewska zdradziła, że klimat mieszkania budują przede wszystkim kolory. Najlepiej sprawdzają się odcienie ciepłe i ciemne. Ponadto istotnym elementem są tkaniny, którymi obijane są meble oraz duża ilość poduszek.

Ważne, żeby był dywan. Niesłychanie podnosi odczucie ciepła we wnętrzu. Duże znaczenie mają również rośliny. Oprócz tego ciepła dodaje nubuk i naturalne drewno

- powiedziała Ewa Mierzejewska, ekspertka ds. urządzania wnętrz.

Nasza specjalistka zdradziła także, że charakteru wnętrzu nadają rzeczy osobiste, unikatowe. Warto więc gromadzić stare pamiątki rodzinne czy meble po dziadkach.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Odpicowane mieszkanie. Meble idealne do wypoczynku

Odpicowane mieszkanie. Magia Nikiszowca

Odpicowane mieszkanie. Właścicielka: "Skończył się czas minimalizmu i rozpoczął się czas maksymalizmu"

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości