Aranżacje wnętrz

Apartamenty w starym spichlerzu. "Remont trwał 12 lat"

Aranżacje wnętrz

W starym spichlerzu powstał nietuzinkowy apartament. W programie "Nieoczywiste miejsca" emitowanym w stacji HGTV, Katarzyna Jaroszyńska wraz z architektem i pomysłodawcą projektu pokazała niezwykle klimatyczną przestrzeń w Toruniu. Ze względu na wyjątkowo niski sufit musiała być zaaranżowana tak, by maksymalnie wykorzystać całą powierzchnię.

Apartament w spichlerzu

Apartament powstał w barokowym spichlerzu na toruńskiej starówce. Budynek ma niezwykłą historię, o której w programie opowiedział architekt i pomysłodawca projektu, Paweł Tatara.

- Pierwotnie zamiast niego stały trzy spichlerze ustawione prostopadle do Wisły. Zbombardowali je Szwedzi i w ich miejsce stanął ten barokowy spichlerz, który widzimy dzisiaj.

W tej przestrzeni niezwykły klimat tworzą belki, które są oryginalne, choć wypiaskowane, dzięki czemu zmieniły kolor. To niejedyne prace, które zrealizowano. Prace remontowe trwały wiele lat.

- W pierwszym etapie musieliśmy zagazować cały budynek, żeby wytruć robactwo, które tutaj było. Cały proces remontu trwał 12 lat - wspomina architekt.

W spichlerzu są wyjątkowo niskie sufity. Dlatego cała przestrzeń musiała być tak zaaranżowana, żeby maksymalnie wykorzystać całą przestrzeń. Jednak starczyło miejsca na każde pomieszczenie.

- Sam apartament to jest część dzienna z aneksem kuchennym, która jest otwarta na wyższe piętro, czyli mamy podwojoną przestrzeń nad częścią dzienną. Do tego są dwie sypialnie, z czego korzystam z jednej, do tego jest łazienka i mam też przebicie do części biurowej - opowiada właściciel.

"Nieoczywiste miejsca" w HGTV

W programie "Nieoczywiste miejsca", Katarzyna Jaroszyńska odwiedza miejsca, które są nietuzinkowe, a ich właściciele wykazali się niezwykłą pomysłowością w procesie ich tworzenia. Prowadząca wspólnie z widzami śledzi etapy budowy tych przestrzeni i poznaje wszystkie nietypowe rozwiązania wnętrzarskie. Ten program to wyjątkowa opowieść o niezwykłym budynkach i ludziach, którzy je tworzą.

>>> Zobacz także:

Jak zaprojektować miejsce do wypoczynku i kącik do nauki? Oto sprytny sposób Krzysztofa Mirucia

Odpicowane mieszkanie w starej fabryce papierosów w Łodzi. "Lofty to jest to, co zawsze mi się podobało"

Syn Natalii Kukulskiej skończył 21 lat. "Co to jest za wspaniały gość!"

Autor: Daria Pacańska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Pozostałe wiadomości