Gwiazdy

Wyjątkowy sezon Dawida Kubackiego. Zobacz, jaki skoczek jest prywatnie

Dawid Kubacki

Marek Dybas/ East News

Gwiazdy

Wyjątkowy sezon Dawida Kubackiego. Zobacz, jaki skoczek jest prywatnie

Dawid Kubacki

Marek Dybas/ East News

Dawid Kubacki od dziecka marzył o lataniu. Już jako kilkuletni chłopiec trenował skoki wykonując akrobacje z przyczepionymi skrzydłami z kartonu. Teraz jest w niesamowitej formie. W obecnym sezonie odnosi same sukcesy. Poznaj go lepiej!

Dawid Kubacki - kariera

Dawid Kubacki pochodzi z Nowego Targu. 30-latek zadebiutował w 2005 roku, w konkursie FIS Cup. Zajął wówczas 33 miejsce. W Pucharze Świata zadebiutował w 2009 roku. Jest członkiem polskiej kadry narodowej, a także dwukrotnym olimpijczykiem. Jednak dopiero sezon 2019/2020 przyniósł mu wymarzone sukcesy. Skoczek idzie jak burza. Zwyciężył w Turnieju Czterech Skoczni, a 19 stycznia po raz ósmy z rzędu zajął miejsce na podium w zawodach Pucharu Świata. 24-26 stycznia weźmie udział w kolejnym konkursie. Trzymamy kciuki, żeby Puchar Świata w Zakopanem okazał się dla niego szczęśliwy. 

Dawid Kubacki - wzrost i waga

Dawid Kubacki jest najwyższym skoczkiem reprezentacji Polski. Ma aż 180 cm. Dla porównania, Adam Małysz mierzy 170 cm, a Kamil Stoch – 173 cm. Kubacki jest też najcięższym zawodnikiem kadry– waży 64 kg, to prawie o 10 więcej niż Stoch.  

Żona Dawida Kubackiego

Żoną Dawida Kubackiego jest Marta Majcher. 1 maja 2019 roku para wzięła ślub. Kubacki oświadczył się podczas wspólnych wakacji w Egipcie. W wywiadzie dla OnetSport Marta powiedziała, że poznali się na Akademii Wychowania Fizycznego, gdzie oboje studiują. Skoczek chce w przyszłości szkolić swoich następców. Dawid Kubacki otrzymuje duże wsparcie od rodziców. Są jego najwierniejszymi fanami. W rozmowie z Dzień Dobry TVN tata skoczka - Edward Kubacki przekonywał, że syn będzie walczył w zawodach do końca. 

Zobacz wideo, w którym Dawid Kubacki mówi o swojej drugiej pasji


Zobacz też:


Co sądzisz o tym artykule?
88
8
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0