Newsy

Wtorek pochmurny i mglisty, na północy deszczowy. W górach spadnie śnieg

x-news

Newsy

Wtorek pochmurny i mglisty, na północy deszczowy. W górach spadnie śnieg

x-news

We wtorek w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże. Rano mogą utrzymywać się mgły.Miejscami na północy słabe opady deszczu, a w górach śniegu. Temperatura od 4 st. C na wschodzie do 8 st. C na zachodzie i nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty.

Jak informuje IMGW, nad Europą dominował będzie rozległy układ wysokiego ciśnienia znad Bałkanów. Jedynie północna Europa będzie w zasięgu niżów znad Morza Norweskiego oraz związanych z nimi frontów atmosferycznych. 

Polska znajdzie się pod wpływem wyżu znad Węgier. Z zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarne morskie.

Pogoda w nocy 24 listopada

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a na zachodzie w drugiej połowie nocy z rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem, a w obszarach podgórskich i w górach opady śniegu. Lokalnie w kotlinach sudeckich marznąca mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. 

Temperatura minimalna od 0°C na południu, 3°C w centrum, do 7°C nad morzem; w obszarach podgórskich od -4°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. W górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Pogoda na wtorek 24 listopada

We wtorek czeka nas zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże. Rano w kotlinach sudeckich mogą utrzymywać się mgły ograniczająca widzialność do 200 m. 

Miejscami na północnym wschodzie i północy słabe opady deszczu, na Pogórzu Karpackim słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w Karpatach śniegu

Temperatura maksymalna od 4 st. C na wschodzie do 8 st. C na zachodzie i nad morzem, na Podhalu około 3 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie nieznacznie spadać.

Zobacz też:

Polka wymyśliła, jak pozyskać wodę pitną z oceanu. "Czysta woda to nowe złoto"

Susza w Polsce. Woda będzie cenniejsza od ropy naftowej!

Czy zmiany klimatu będą powodować pandemie? "Mogą wrócić choroby, które uznaliśmy za pokonane"

Źródło: PAP, x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
57
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0