Hobby

Śpiewać każdy może? "Są głosy, które nie wiedzą jeszcze, co robią. Ale to wszystko można zmienić"

Hobby

Śpiewać każdy może? "Są głosy, które nie wiedzą jeszcze, co robią. Ale to wszystko można zmienić"

Był środek dnia, gdy policja w Tarnobrzegu otrzymała wezwanie o możliwej próbie samobójczej. Informacja dotyczyła mężczyzny, który bardzo głośno krzyczał, że "nie wyszło mu w życiu". Po przybyciu mundurowych okazało się, że wskazana osoba nie ma zamiaru się zabić, a śpiewała jedynie piosenkę "Sen o dolinie" Budki Suflera. Utwór zaczyna się właśnie słowami, które usłyszeli zaniepokojeni ludzie. W związku z tym zdarzeniem postanowiliśmy sprawdzić, czy każdego można nauczyć śpiewu.

Robert Stockinger i jego muzyczne korzenie

Nasz reporter Robert Stockinger opowiedział o swojej niezwykle muzykalnej rodzinie. Okazuje się, że jego bliscy talent mają we krwi. - Mój tata jest śpiewającym aktorem, koncertuje i ma swój recital. Jego mamą jest Barbara Barska, piosenkarka z lat 50., a ojciec to (...) wokalista, który śpiewał pięknym basem - powiedział. - Ze strony mamy, która kończyła szkołę muzyczną, jako wokalistka, także jej tata to był śpiewak operetkowy - dodał. 

Magda Kapela - malarka, która lubi śpiewać

Magda Kapela prywatnie przyjaźni się z Gosią Andrzejewicz, która nieraz komplementowała jej śpiew. Choć malarka sama nie uważa się za ekspertkę w tej dziedzinie, lubi czasami zaśpiewać dla przyjaciół, np. z okazji ich urodzin. 

- Moja historia z pseudo śpiewaniem zaczęła się tak, że na jednym z wernisaży zaśpiewałam dla syna prof. Religi "Happy Birthday". Moi przyjaciele zapytali, jaki obraz przekazałam na wystawę i powiedziałam, że namalowałam Marilyn Monroe. Więc powiedzieli, żebym zaśpiewała "Happy Birthday" myśląc, że tego nie zrobię - mówiła.

- Przede mną siedziała Urszula Dudziak, Przemek Saleta i inni... Na scenie powiedziałam, że zrobię coś, czego nie robiłam nigdy w życiu i wszyscy byli bardzo zaskoczeni - podsumowała artystka.

Czy każdy może śpiewać?

W naszym studiu gościł także Bartek Caboń, trener wokalny. Mężczyzna daje nadzieję wszystkim tym, którzy uważają, że brak im talentu do śpiewu. - Są głosy na świecie, które są jak nasz rząd - nie wiedzą jeszcze, co robią. Ale to wszystko można zmienić. I po to są lekcje. To brzmi jak marketingowy chwyt, ale każdego da się nauczyć śpiewać. Są tacy ludzie, którzy mają lepszy start jak w innych dziedzinach - powiedział. 

- Wszyscy powinni chodzić na lekcje śpiewu. W innym wypadku można to stracić, będąc nawet najbardziej utalentowaną osobą - dodał. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Co sądzisz o tym artykule?
64
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0