Gwiazdy

Reżyserski debiut Macieja Stuhra. Kto zaprosił go do współpracy?

„Maciej Stuhr reżyseruje swój pierwszy spektakl”, reporter: Kinga Burzyńska

Gwiazdy

Reżyserski debiut Macieja Stuhra. Kto zaprosił go do współpracy?

„Maciej Stuhr reżyseruje swój pierwszy spektakl”, reporter: Kinga Burzyńska

Maciej Stuhr to znany i ceniony polski aktor. Na swoim koncie ma wiele wspaniałych ról filmowych i telewizyjnych. Przez lata współpracował z największymi reżyserami, a już wkrótce sam zasili ich szeregi. Premiera teatralnej adaptacji książki Doroty Masłowskiej pt. „Inni ludzie” w reżyserii Macieja Stuhra odbędzie się 8 lutego. 

Debiut reżyserski

Studenci czwartego roku wydziału aktorskiego wrocławskiej Akademii Sztuk Teatralnych zaprosili Macieja Stuhra, by wyreżyserował ich spektakl dyplomowy. Będzie to przedstawienie „Inni ludzie”  na podstawie tekstu Doroty Masłowskiej.

Odkąd ja debiutowałem, a niedługo potem Dorota Masłowska, stała mi się super bliska. Nie tylko przez więź pokoleniową, ale podejście do tego, co w sztuce nas ciekawiło. Ja zawsze bardzo lubiłem język polski, lubiłem się z nim bawić, mam do niego wiele szacunku, ale nie jest to stosunek pobożny, tylko ciekawy, jak ten język się rozwija. Dorota jest absolutną mistrzynią w łączeniu zestawów znanych nam słów w jakiś zupełnie nowy konglomerat

 –  podkreśla Maciej Stuhr.

„Inni ludzie” Doroty Masłowskiej

Wydana w 2018 roku książka Doroty Masłowskiej pt. „Inni ludzie” nazywana jest hiphopowym poematem. Połącznie różnych form literackich zaowocowało powstaniem gatunkowej hybrydy, której głównym bohaterem jest język, a tłem zatrute smogiem i pogardą miasto. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

Comming soon!

Post udostępniony przez Maciej Stuhr (@maciej_stuhr)

Kim jest Maciej Stuhr?

Maciej Stuhr to niezwykle popularny aktor filmowy i teatralny, konferansjer, artysta kabaretowy i felietonista. Ukończył psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego, a potem studia aktorskie w krakowskiej szkole teatralnej. Zadebiutował rolą Piotrka w "Dekalogu X" Krzysztofa Kieślowskiego. W kolejnych latach zagrał w wielu kultowych filmach, m. in.: „Chłopaki nie płaczą”, „Przedwiośnie”, „Poranek kojota”, „Testosteron”, „33 sceny z życia”, „Pokłosie”, czy "Listy do M.”.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też: 

"Na bank się uda" w kinach! Maciej Stuhr: "to jest dobry, wakacyjny film".

Maciej Stuhr z żoną o ich ekologicznym życiu: "Nasza Wielkanoc też będzie eko!"

Co sądzisz o tym artykule?
88
12
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0