Newsy

Pogoda w sobotę: przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad

Weekend ciepły z przelotnymi opadami deszczu i miejscowymi burzami

Newsy

Pogoda w sobotę: przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad

Weekend ciepły z przelotnymi opadami deszczu i miejscowymi burzami

W sobotę na północnym wschodzie i we wschodniej części wybrzeża pogodnie i bez opadów. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, w województwach południowych przeważnie duże. Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Temperatura od 19 st. C na terenach podgórskich i wybrzeżu do 28 st. C na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. 

Jak informuje IMGW, południowa Europa oraz Skandynawia będą w zasięgu niżów. Na pozostałym obszarze zaznaczą się słabe wyże. Na północy Polski oddziaływać będzie wyż, który utworzy się nad Bałtykiem. Pozostały obszar będzie na skraju płytkiej zatoki niżowej oraz strefy frontu. Pozostaniemy w wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahać.

Pogoda na sobotę 18 lipca

W sobotę na północnym wschodzie i we wschodniej części wybrzeża pogodnie i bez opadów. W pozostałej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, w województwach południowych przeważnie duże. 

Przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów do 20 mm, a od Górnego Śląska po Podkarpacie do 35 mm, szczególnie na terenach podgórskich. 

Temperatura maksymalna od 19 st. C, 22 st. C na terenach podgórskich i wybrzeżu do 26 st. C w centrum kraju i 28 st. C na Ziemi Lubuskiej i w Wielkopolsce. 

Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy od wschodniej części Pomorza i Kujaw po północne Podlasie i Suwalszczyznę pogodnie i bez opadów. W pozostałej części kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na północy i zachodzie rozpogodzenia. W południowej połowie kraju przelotne opady deszczu i burze, poza tym początkowo słabe opady deszczu i lokalne burze, stopniowo zanikające. Prognozowana wysokość opadów na południu Polski do 20 mm. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 13 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda na sobotę 18 lipca w Warszawie

W sobotę w stolicy początkowo zachmurzenie małe, później umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 10 mm. 

Temperatura maksymalna około 27 st. C

Wiatr na ogół umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. 

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna około 17 st. C. Wiatr słaby, wschodni. 

Pogoda na niedzielę 19 lipca 

W niedzielę na południu Polski przewaga zachmurzenia dużego, poza tym zachmurzenie przeważnie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Najwięcej deszczu na południu kraju. Prognozowana wysokość opadów do 25 mm, a na południu kraju do 35 mm. 

Temperatura maksymalna od 25 st. C do 28 st. C, na Ziemi Lubuskiej do 29 st. C. Chłodniej na terenach podgórskich i wybrzeżu: od 19 st. C do 24 st. C. 

Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Pogoda na niedzielę 19 lipca w Warszawie

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze. Lokalnie nad ranem silne zamglenia. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna 27 st. C

Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h. 

Zobacz też:

Rekord upałów na biegunie zimna. Jakie są przyczyny nietypowej pogody?

Polsce grozi pustynnienie - alarmują naukowcy. Jak oszczędzać wodę w domu?

Czy oczka wodne pomogą nam w walce z suszą? Prawnik: „Każdy sposób gromadzenia wody jest dobry”  

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Dzień Dobry Wakacje

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
69
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0