Newsy

Pogoda na poniedziałek: uwaga na mgły i opady deszczu ze śniegiem

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (30.11 + 01-02.12.2020) | POLSKA

Newsy

Pogoda na poniedziałek: uwaga na mgły i opady deszczu ze śniegiem

Pogoda na dzień + 2 kolejne dni (30.11 + 01-02.12.2020) | POLSKA

Na poniedziałek synoptycy zapowiadają przejaśnienia tylko na zachodzie kraju. W całej Polsce opady śniegu lub śniegu z deszczem. Na termometrach od -1 stopnia C w Suwałkach do 5 stopni C w Szczecinie. 

Jak informuje IMGW, Europa znajduje się pod wpływem licznych ośrodków niżowych z frontami atmosferycznymi, jedynie od północno-zachodniej Rosji, przez Skandynawię, po Wyspy Brytyjskie pogodę kształtuje klin wyżowy. Polska jest pod wpływem płytkiego niżu znad Białorusi. Napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Pogoda w poniedziałek, 30 listopada 2020 r.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1008 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Rano lokalnie w centrum kraju mgły marznące ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -1 st. C na wschodzie, około 1 st. C w centrum, do 3 st. C na północnym zachodzie i 5 st. C na wybrzeżu; w rejonach podgórskich Karpat około -3 st. C. Rano w wielu miejscach, a na wschodzie także w ciągu dnia, oblodzenie dróg i chodników. Wiatr słaby, na północy także umiarkowany, z kierunków zachodnich.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 30 listopada 2020 r. 

 W poniedziałek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. 

Zobacz też:

Gracja Kalibabka o trudnym dzieciństwie i planach na przyszłość. Jak historia znanego ojca wpływa na jej karierę?

Psychiatra o depresji poporodowej: "Ma negatywne konsekwencje nie tylko dla matki, ale też i dla dziecka"

Heroiczna walka o zdrowie Uli, która mimo guza mózgu urodziła córeczkę. "Jedyne marzenie, jakie miałem, to żeby po prostu żyła"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
80
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0